problemy z erekcją porady

Zaburzenia erekcji – najważniejsze porady jak się z nimi uporać

Zaburzenia erekcji – najważniejsze porady jak się z nimi uporać

Życie seksualne jest udane, gdy możemy prowadzić je wtedy, kiedy chcemy i kiedy tylko wymaga tego od nas chwila/partnerka. Jest to fakt bezsporny, z którym z pewnością zgodzą się osoby, posiadające problemy ze wzwodem. Erekcja nie przychodzi, kochanka stara się pomóc, ale nie przynosi to rezultatów, a mężczyzna pełen wstydu przeprasza za wpadkę. Taki scenariusz dotyczy niestety wielu mężczyzn, a zaburzenia erekcji dotykają 40 procent mężczyzn po 40 roku życia! Sprawdźmy czym są i jak sobie z nimi poradzić!

Zaburzenia erekcji – definicja i przyczyny

Zaburzenie erekcji to problem mężczyzn w różnym wieku, który definiuje się jako nawracającą niemożność osiągnięcia i utrzymania erekcji w trakcie stosunku seksualnego. W praktyce nad tym problemem warto się zastanowić. Minimum co czwarty stosunek nie dochodzi do skutku ze względu na to, że erekcja nie pojawia się albo nie jest pełna. Co ciekawe, wbrew obowiązującej opinii, na problemy z erekcją nie ma wpływu wiek i nawet 60-letni mężczyzna może prowadzić bardziej aktywne życie seksualne niż mężczyzna przed trzydziestką!

zaburzenia erekcji

Jeżeli tylko dostrzeżesz u siebie problemy z erekcją, podejmij wszelkie próby związane z jego leczeniem. Problem ten nie jest problemem przejściowym, a nieleczony może nasilać się w kolejnych latach. W konsekwencji jeszcze trudniej będzie Ci osiągnąć wzwód, a także wyleczyć dysfunkcję.

Podstawowe przyczyny zaburzeń erekcji:

  • uszkodzenia naczyń oraz ciał jamistych członka,
  • zaburzenia neurologiczne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • nadużywanie alkoholu i innych używek,
  • zażywanie niektórych leków, które mogą powodować zaburzenia erekcji,
  • choroby, takie jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca,
  • problemy natury psychologicznej – depresje, lęki, kompleksy, dewiacje i niewłaściwe fantazje erotyczne, strach przed zapłodnieniem czy zarażeniem się wirusem HIV i wiele innych,
  • niewłaściwe reakcje ze strony partnerki lub brak pociągu seksualnego do konkretnej osoby – to często podstawowy powód tego, że erekcja nie występuje.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji mają różne podłoże i dlatego też metoda leczenia powinna zostać dobrana indywidualnie do konkretnego problemu pacjenta. Jeżeli więc niemożność osiągnięcia wzwodu wynika z czynników psychologicznych, niezbędna będzie terapia. W przypadku innych problemów konieczne może być przyjmowanie odpowiednich leków, a nawet fizykoterapia czy zabieg chirurgiczny.

Oczywiście na część przyczyn sami możemy znaleźć lekarstwo, np. prowadząc zdrowszy tryb życia, rezygnując z używek, ćwicząc penisa albo po prostu przeprowadzając rozmowę z partnerką. Na wszystko można znaleźć sposób, również na nieudane życie seksualne!

jak leczyć zaburzenia erekcji

, czyli problemy ze wzwodem, a nawet brak wzwodu!

Popularnie na problemy z erekcją mówi się impotencja, jednak jest to określenie pejoratywne, które w dzisiejszych czasach kojarzone jest z całkowitą niemożnością uprawiania seksu, co jest bardzo krzywdzące dla wielu mężczyzn. Co więcej, impotencja może mieć charakter pierwotny albo wtórny, a więc zaburzona erekcja towarzyszyć mężczyźnie może od zawsze albo od pewnego momentu.

Warto wiedzieć – Impotencja dotyka aż 75% mężczyzn powyżej 80 roku życia!

Eron Plus

Czasami mówienie o tego rodzaju problemie nie jest łatwe, dlatego wielu mężczyzn próbuje poradzić sobie z zaburzeniami erekcji na własną rękę. A jeżeli już próbować to ze sprawdzonymi środkami, takimi jak Eron Plus – składa się on z dwóch preparatów i zażywa się go na dwie godziny przed stosunkiem, by bezpośrednio stymulować erekcję. Co ciekawe – został stworzony w oparciu o naturalne składniki. Takie jak l-arginina, dlatego jest bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje jakichkolwiek niepożądanych reakcji. Warto więc spróbować – być może będzie to Twój sposób na udane życie intymne!

Problemy z erekcją to nie koniec świata!

Prawda jest taka, że wszelkie problemy ze wzwodem można pokonać. Trzeba tylko odrobiny wytrwałości i odwagi. Jeżeli dostępne powszechnie środki bez recepty nie pomagają, zgłoś się do specjalisty – ten z pewnością znajdzie sposób na to, byś znowu mógł czerpać przyjemność z seksu!