problemy z erekcją porady

Problemy z erekcją – 6 porad jak się z nimi uporać

Problemy z erekcją – 6 porad jak się z nimi uporać

Problemy z erekcją są tematem bardzo trudnym dla każdego mężczyzny. Dzieje się tak dlatego, ponieważ, jak pokazują badania, sprawność seksualna jest dla mężczyzn najważniejszym atrybutem potwierdzającym jego męskość. Kłopoty z erekcją mocno odbijają się na psychice mężczyzny. Jednak już na początku musimy jasno podkreślić, że problemy z erekcją można pokonać i to na wiele sposobów!

impotencja

Erekcja, impotencja, problemy ze wzwodem – odrobina teorii

Erekcja – nazywana jest inaczej wzwodem i jest to usztywnienie i powiększenie się narządu zbudowanego z ciał jamistych w wyniku zwiększonego dopływu i zmniejszonego odpływu krwi z organu. Określeniem erekcja najczęściej nazywa się wzwód penisa u mężczyzn (Wikipedia). Niestety, czasem zdarza się, że pojawiają się problemy ze wzwodem – jest to a zatem dysfunkcja objawiająca się brakiem erekcji pomimo podniecenia.

Problem ten nie należy do rzadkości. Według badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Seksualne (PTMS), na zaburzenia erekcji cierpi aż 2,6 miliona Polaków. Pomimo, iż jest to dość znaczna liczba, jak wynika z badań, lekarze nie pytają swoich pacjentów o sferę intymną – aż 82% badanych deklaruje, że nigdy nie usłyszało od swojego lekarza pytania o sprawność seksualną (informacje zaczerpnięte z Raportu o Zdrowiu Polaków: Zaburzenia seksualne u mężczyzn – obraz problemu oczami kobiet i mężczyzn malowany

 

Wyróżnia się trzy rodzaje erekcji:

Erekcja nocna – występuje główni w nocy (podczas snu)

Erekcja psychogenna – wywoływana fantazjami erotycznymi oraz podczas oglądania filmów pornograficznych

Erekcja odruchowa – wywołana stymulacją genitaliów

 

Problemy ze wzwodem – przyczyny

Przyczyn zaburzeń erekcji jest dużo. Mogą być one związane z czynnikami fizycznymi, jak i czynnikami psychicznymi. Do najczęściej wymienianych przyczyn związanych z fizycznością zalicza się:

– nieprawidłowości w obrębie naczyń oraz ciał jamistych prącia,

– zaburzenia hormonalne,

– zaburzenia neurologiczne,

– występowanie różnych chorób, np. cukrzycy, nadciśnienie, chorób serce,

– urazy rdzenia kręgowego,

– zabiegi chirurgiczne w obrębie gruczołu krokowego,

– używki (alkohol, tytoń, inne),

– przyjmowanie niektórych leków (np. na nadciśnienie, leków uspokajających, leków przeciwdepresyjnych)

problemy ze wzwodem przyczyny

Jeżeli natomiast chodzi o przyczyny związane ze sfera psychiczną, można wymienić:

– niską samoocenę,

– lęk przed posiadaniem potomstwa,

– lęk przed stosunkiem (zwłaszcza u młodych mężczyzn),

– problemy w związku,

– złe doświadczenia seksualne.

 

Brak wzwodu a reakcje mężczyzn

Z przytoczonego już Raportu o Zdrowiu Polaków wynika, że mężczyźni, którzy zauważają u siebie problemy z wzwodem:

Uciekają w pracę 37%
Unikają seksu tłumacząc się zmęczeniem 32%
Odczuwają brak zainteresowania seksem 17%
Zaczynają odczuwać różnego rodzaju dolegliwości 8%
Obwiniają partnerkę za niechęć seksu z nią 6%

Opracowanie na podstawie: http://www.onboard.pl/data/file/pdf/zaburzenia_seksualne_u_mezczyzn_-_raport.pdf

Żadne z tych rozwiązań nie jest oczywiście rozwiązaniem dobrym. O brak wzwodu nie należy nikogo winić, tym bardziej nie należy starać się zapomnieć o tym problemie i chować głowy w piach. Jeżeli masz problem z erekcją, postępuj na odwrót: zamiast uciekać w pracę, zafunduj sobie wakacje i odpocznij nieco. Nie uciekaj od seksu, ale staraj się odkrywać go na nowo i bądź szczery ze swoją partnerką!

Sposoby na zaburzenie erekcji

Brak wzwodujest niemałym wyzwaniem zarówno dla mężczyzny, jak i dla jego partnerki lub partnera. Trzeba jednak pamiętać, że impotencja może być przejściowa, a jeśli brak wzwodu utrzymuje się dłużej, można znaleźć na to odpowiednie lekarstwo. Sposoby na zaburzenie erekcji przedstawiamy poniżej.

  1. Prowadź zdrowy tryb życia

Nasz organizm reaguje na różne sposoby, kiedy niedostatecznie o niego dbamy. Przede wszystkim zrób podstawowe badania, a jeżeli pijesz duże ilości alkoholu lub palisz papierosy – ogranicz lub zupełnie je wyeliminuj. Należałoby również zastanowić się nad zdrową dietą!  Nie unikaj też uprawiania sportów – pamiętaj – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

  1. Nie ograniczaj zbliżeń

Intymność i pieszczoty mogą bardzo pomóc w zaburzeniach erekcji – nie rezygnuj z nich!

  1. Suplementacja

Na rynku dostępnych jest wiele produktów na potencję. Przykładem może być Eron plus, maxonactive, vigrax i wiele, wiele innych. Produkty tego typu wzmacniają erekcję, stymulują ją i nie wywołują skutków ubocznych. Leki na potencję stosowane są bardzo często i przynoszą zadawalające efekty. Ważne jest to, że dostępne są leki na potencję bez recepty.

[template id=”5646″]
  1. Odpowiednie ćwiczenia

Jednym z najbardziej znanych, a jednocześnie bardzo skutecznych ćwiczeń są ćwiczenia mięśni Kegla. Polega ono na napinaniu mięśni miednicy podczas oddawania moczu.

  1. Bicze wodne

Ten sposób poleca coraz więcej lekarzy i seksuologów – działa pozytywnie nie tylko na problemy z erekcją, ale również wzmacnia czynności seksualne i przywraca popęd płciowy. Bicze powinny być stosowane na podbrzusze, naprzemiennie: raz ciepła, a raz zimna woda. Zastanawiasz się jak wzmocnić erekcję? – to może być zatem bardzo dobry sposób!

  1. Wizyta u lekarza

Jeżeli problemy z erekcją nie ustępują, pomimo zmiany stylu życia, wyeliminowania problemów, które mogły być przyczyną, jeżeli pomimo suplementacji oraz ćwiczeń nie jest lepiej, warto udać się do specjalisty.

 

Jak poprawić erekcję?

Powyżej przedstawione zostały sposoby na zaburzenie erekcji, jednak nie wszystkie problemy związane z erekcją dotyczą jej braku. Niekiedy erekcja występuje, jednak jest bardzo słaba. Wtedy należy zadać sobie pytanie: jak poprawić erekcję, a tym samym przedłużyć stosunek seksualny i zapewnić sobie oraz partnerce lub partnerowi jeszcze więcej przyjemności.Aby poprawić erekcję na pewno warto wdrożyć wszystkie porady, które zostały tu już wymienione – bardzo dużą rolę odgrywa zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i sen. Nieocenione są również ćwiczenia, które wzmacniają erekcję. Można skorzystać również z terapii falami dźwiękowymi – jest to metoda bezinwazyjna, zupełnie bezbolesna i bezpieczna.

Czasem odpowiedź na pytanie jak poprawić erekcję jest bardzo prosta – wystarczy się mniej stresować! Uśmiech i pozytywne nastawienie są jednym z najlepszych lekarstw!

Podsumowanie

Problemy z erekcją mogą przytrafić się mężczyźnie w każdym wieku. Problemy mogą być spowodowane zarówno przejściowymi kłopotami w związku lub nerwową sytuacją w pracy, ale mogą mieć również podłoże fizyczne. Jeżeli masz problemy ze wzwodem – nie ignoruj ich! Jest wiele metod i sposobów na to, aby Twoje życie erotyczne znów kwitło!

Problemy ze wzwodem, niskie libido – wszystko to można pokonać. Niekiedy droga do sukcesu jest dłuższa, a innym razem bardzo krótka. Wykonując odpowiednie ćwiczenia, decydując się na wysokiej jakości suplementy, czy też wprowadzenie zdrowych nawyków, można wiele zdziałać i zapomnieć o czymś takim jak impotencja czy brak wzwodu.