problemy z erekcją

Problem z erekcją? Najlepsze sposoby na pozbycie się problemów ze wzwodem

Problem z erekcją? Najlepsze sposoby na pozbycie się problemów ze wzwodem

Czy problem z erekcją to częsty problem u mężczyzn? „Jako prawdziwy mężczyzna, musisz zawsze być gotowy do spełniania potrzeb swojej partnerki i nie możesz sobie pozwolić na wpadkę, czyż nie?” Otóż… nie! Tego rodzaju twierdzenie, rozsiewane przez samozwańczych samców alfa, wywołują niepotrzebną presję i budują jednowymiarowy obraz mężczyzny. W praktyce również i my możemy mieć chwile słabości, a czasami dotykają nas problemy z erekcją, które w żadnym stopniu nie są naszą winą. To czynniki zewnętrzne i nasz organizm warunkują to, jak bardzo gotowi jesteśmy do współżycia z partnerką. Sprawdźmy co powoduje problemy z erekcją i jak je zwalczyć – tak, by znowu czuć pełnię formy we własnej sypialni!

Dlaczego występują problemy z erekcją?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ tych czynników może być bardzo wiele i każdego mężczyznę dotyka inny problem. Warto przyjrzeć się zaburzeniom erekcji z dwóch stron – po jednej postawić młodego człowieka, a po drugiej faceta po 40-tce.

Młodzi mężczyźni, którzy dopiero rozpoczynają współżycie, problemy z erekcją mają zazwyczaj przez stres, jaki towarzyszy im podczas pierwszych kontaktów z partnerką. Brak wcześniejszych stosunków i „wytrenowania” penisa, wstyd lub strach przed stosunkiem, a jeżeli dodamy do tego zmiany hormonalne – efekt może być mało satysfakcjonujący.

Facet po 40-tce to z kolei stres, dużo pracy, częste spożywanie alkoholu i palenie papierosów, a do tego nadwaga – są to podstawowe czynniki, które wywołują problemy z erekcją. Powodować je mogą też złe relacje z partnerką.

problemy ze wzwodem

Co potęguje zaburzenia erekcji?

Oczywiście różnego rodzaju używki, takie jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Dodatkowym powodem problemów z erekcją mogą być kompleksy – np. dotyczące wyglądu własnego ciała czy rozmiaru członka. Niekiedy zdarza się nawet, że mężczyzna… chce za bardzo i osiągnięcie wzwodu jest wtedy jeszcze trudniejsze.

Problemy ze wzwodem – zapobieganie

Jak najbardziej, a sposobów jest kilka – pomijając specjalistyczne środki, o których powiemy nieco później. Jeżeli masz problemy ze wzwodem, powinieneś:

  1. Rzucić używki i poprawić dietę

Alkohol, papierosy i niewłaściwe odżywianie się – to wszystko może powodować problemy z erekcją, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Niezwykle ważne jest więc wyeliminowanie wszelkich szkodliwych substancji oraz zmiana diety na zdrowszą – wysokotłuszczowe potrawy mogą nie tylko wpływać na wzwód, ale też na poziom męskiego libido!

  1. Być cierpliwym

Nic na siłę! Problem ze wzwodem w trakcie jednego czy dwóch stosunków nie musi od razu oznaczać poważnych zaburzeń. Nie traktuj siebie zbyt surowo i nie oczekuj, że przez zdenerwowanie uda Ci się namówić go do współpracy. Przed stosunkiem nie myśl o problemie, a skup się na partnerce i na tym, by czerpać przyjemność ze wspólnie spędzonych chwil.

  1. Ćwiczyć penisa

W tym mięśnie kegla i rozciąganie. Penis używany, to penis sprawniejszy, a regularne ćwiczenia będą w stanie dodatkowo pomóc we wzmocnieniu erekcji. Ważna jest też aktywność seksualna – im częściej decydujemy się na romantyczne chwile w sypialni, tym większe będą szanse na zwalczenie problemu braku erekcji.

  1. Zwrócić uwagę na leki

Niektóre leki, jakie przyjmujemy na co dzień – np. na nadciśnienie czy antydepresanty mogą wpływać na wzwód. Warto skonsultować się z lekarzem i w miarę możliwości odstawić dany lek lub zamienić go na inny – po to, by życie seksualne było satysfakcjonujące.

  1. Porozmawiać z partnerką

Czasami kłótnie, nieporozumienia albo zwyczajny wstyd przed partnerką powodują, że problem się nasila. Konieczna w takiej sytuacji jest więc szczerość. Nie bój się, ona to zrozumie, pocieszy i pomoże Ci w powrocie do formy!

  1. Nie stresować się, zwolnić

Tempo życia, jakie dzisiaj prowadzimy oraz ilość pracy, jaką na siebie przyjmujemy sprawia, że brakuje czasu, a ciągłe napięcie również nie jest najlepsze na popęd i mocną erekcję. Warto więc – w miarę możliwości – zwolnić tempo i skupić się trochę na sobie oraz swojej partnerce. Nie raz i nie dwa pomogło to poczuć bliskość i rozwiązań problem braku erekcji.

Ćwiczenia na zaburzenia erekcji?

Owszem! Jak się okazuje, są bardzo skuteczne i wystarczy tylko wiedzieć, jak ćwiczyć oraz z jaką częstotliwością. Nie potrzebujesz nawet specjalistycznych przyrządów czy obciążeń – masując, rozciągając, stosując metodę Kegla oraz inne ćwiczenia na zaburzenia erekcji, masz możliwość doskonałe rezultaty. Chcesz spróbować? Poznaj bliżej najlepsze ćwiczenia na zaburzenia erekcji!

Problemy z erekcją a suplementacja

Czasami żaden z powyższych sposobów nie zadziała i w takiej sytuacji niezbędne jest zgłoszenie się do lekarza albo skorzystanie z leków bez recepty, które będą w stanie pomóc rozwiązać problemy z potencją. Warto pamiętać, że preparaty proponowane mężczyznom są skuteczne, jednakże nie wszystkie działają błyskawicznie – często w celu uzyskania stosownych efektów konieczna jest zaawansowana suplementacja i długotrwała kuracja!

Eron Plus

Jeżeli konieczne jest sięgnięcie po środki na poprawę erekcji, warto rozejrzeć się za tymi najbardziej skutecznymi. Jeżeli poszukujesz rozwiązań opartych o naturalne składniki, które nie zaszkodzą Ci i nie wywołają niepożądanych reakcji, sprawdź Eron Plus – to połączenie dwóch produktów, co wzmacnia skuteczność działania i pozwala nie tylko przywrócić sprawność w łóżku, ale też wzmocnić erekcję. Eron Plus mogą stosować zarówno młodsi, jak i starsi mężczyźni.

Warto też zainwestować w inne skuteczne tabletki na potencje – polecamy między innymi Maxon Active i Vigrax.

zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji – wnioski

Zaburzenia erekcji to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn. Jednak to też problem, z którym można sobie poradzić. Czy uda się również Tobie? Oczywiście – problemy z erekcją nie są niczym wstydliwym czy nieuleczalnym. Wystarczy poznać przyczynę i znaleźć odpowiedni sposób – tych jest wiele, dlatego każdy mężczyzna ma szansę na powrót do sprawności seksualnej!