Brak orgazmu u mężczyzn – przyczyny i najlepsze sposoby na jego przywrócenie

Brak orgazmu u mężczyzn – przyczyny i najlepsze sposoby na jego przywrócenie

Seks to namiętność, zbliżenie, poczucie bliskości z partnerem, ale też orgazm, czyli szczęśliwe zakończenie, będące jednym z tych najprzyjemniejszych momentów w życiu każdego człowieka. I choć nie należy sprowadzać orgazmu do roli celu samego w sobie i wartości nadrzędnej w stosunku seksualnym, jego brak jest bolesny. Choć często mówi się o problemach ze szczytowaniem u kobiet, również wśród mężczyzn ten problem istnieje, jednak nie mówi się o nim zbyt głośno. Dlatego czas poruszyć go i wyjść tym samym naprzeciw problemom wielu mężczyzn. Czym jest orgazm u mężczyzny? – zapraszamy!

Czym jest orgazm u mężczyzny?

Szczytowanie u mężczyzn podzielić można na kilka etapów:

 • etap podniecenia, w której wzmacnia się erekcja, napinają się poszczególne mięśnie, a oddech zdecydowanie przyspiesza,
 • plateau, kiedy to ciśnienie wzrasta jeszcze bardziej, a serce przyspiesza – dodatkowo powiększają się jądra, a z penisa wydziela się substancja, w której znajdować się mogą plemniki,
 • orgazm, w trakcie którego napięcie mięśni jest największe, a w cewce moczowej dochodzi do skurczów; to etap szczytowania, w którym przychodzi fala przyjemności, a na zewnątrz wydzielane jest nasienie,
 • etap odprężenia – po fazie orgazmu przychodzi odprężenie, które wiąże się ze spadkiem napięcia mięśni, spowolnieniem oddechu i powrotem członka oraz jąder do normalnych rozmiarów.

Dla mężczyzn, podobnie jak i kobiet, orgazm jest zwieńczeniem udanego stosunku z partnerem. Jego brak może powodować nie tylko dyskomfort, ale i poważniejsze problemy natury psychicznej.

brak orgazmu u mężczyzn

Dlaczego nie mam orgazmu?

Anorgazmia to dysfunkcja seksualna, objawiająca się brakiem orgazmu – nie da się go osiągnąć pomimo tego, że występują wszelkie objawy podniecenia seksualnego, występujące przed szczytowaniem. Anorgazmia może mieć charakter pierwotny lub wtórny, a więc brak orgazmu występuje od zawsze albo pojawia się z czasem. Oczywiście przyczyn braku orgazmu jest wiele, dlatego warto się z nimi zapoznać

Po pierwsze – niski poziom testosteronu

Niski testosteron jest jedną z podstawowych przyczyn braku orgazmu, a spadkowi stężenia tego hormonu we krwi towarzyszą liczne objawy, do których zaliczamy między innymi zmniejszenie częstotliwości wzwodów, mniejszy popęd seksualny, zmniejszenie się jąder, zmniejszenie masy i siły mięśni oraz wiele innych. Oczywiście niski testosteron można podwyższyć, np. za pomocą różnych medykamentów. Warto przed tym zgłosić się do lekarza, który zapisze odpowiednie tabletki albo wybrać…

Testolan – naturalne źródło testosteronu

Jest to preparat, który powstał w oparciu o w pełni sprawdzone i skuteczne składniki, znakomicie regulując poziom testosteronu we krwi. Dzięki podwyższonemu testosteronowi możliwe jest nie tylko zwiększanie aktywności seksualnej i rozwiązanie problemu braku orgazmu, ale również zwiększenie energii i siły!

brak orgazmu

Po drugie – problemy medyczne

Niekiedy leki na podwyższenie testosteronu, takie jak Testolan, nie pomogą, ponieważ problem leży gdzie indziej i związany jest z kwestiami medycznymi. Orgazm może nie występować w wyniku chorób i problemów ze zdrowiem, do których zaliczamy najczęściej:

 • zaburzenia przysadki mózgowej,
 • choroby tarczycy,
 • choroby penisa,
 • operacje w okolicach miednicy,
 • udary,
 • depresję,
 • przyjmowanie niektórych leków.

Po trzecie – problemy interpersonalne / indywidualne

Problemy w relacjach interpersonalnych z partnerem to częsta przyczyna braku orgazmu – należą do nich między innymi strach przed zapłodnieniem partnerki albo zarażeniem się od niej wirusem HIV, brak pożądania i niedopasowanie seksualne. Problemem może być również własna psychika oraz indywidualne ograniczenia, które wynikają z niskiej samooceny, codziennego stresu albo przykrych doświadczeń związanych z seksualnością (np. molestowanie w dzieciństwie).

Po czwarte – niewłaściwy tryb życia

Niesatysfakcjonujące życie seksualne, a także brak orgazmu mogą być spowodowane niewłaściwym prowadzeniem się na co dzień. Mówimy tutaj przede wszystkim o nadużywaniu alkoholu i narkotyków, które mają degradujący wpływ na nasz organizm.

jak osiągnąć orgazm

Jak osiągnąć ?                                     

Leczenie anorgazmii albo chorób, które wywołują brak orgazmu to kwestia indywidualna i musi zostać skonsultowana z lekarzem. Podstawą jest więc rozpoznanie przyczyny, a następnie wprowadzenie odpowiednich metod leczenia braku orgazmu. My podpowiemy te uniwersalne rozwiązania, które mogą Ci pomóc.

Wyeliminowanie wszelkich używek

To, że używki mają negatywny wpływ na potencję i mogą mieć główny wpływ na brak orgazmu u mężczyzn zostało udowodnione naukowo. Wszystko przez to, że niektóre z nich, jak nikotyna, mają bardzo negatywny wpływ na naczynia krwionośneograniczają dopływ krwi do penisa, co ma największe znaczenie dla naszych sypialnianych doznań. Oczywiście problemy powoduje nie tylko nikotyna, ale również alkohol. Ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu i spożywany regularnie, w dużych ilościach. Może mieć wpływ na brak orgazmu u mężczyzn. Podobnie jak narkotyki, które wyniszczają jeszcze szybciej i również prowadzą do bardzo dużych problemów z potencją.

UWAGA! Nie oznacza to, że koniecznie trzeba odmówić sobie lampki wina przed stosunkiem. Czasami alkohol w niewielkich dawkach może zwiększyć krążenie krwi i wpłynąć na bardziej udany seks.

Rozpoczęcie kuracji

Na rynku wiele jest znakomitych preparatów, takich jak wspomniany Testolan, które są w stanie pomóc na męskie problemy i przywrócić nie tylko erekcję, ale i orgazm. Warto przede wszystkim stosować sprawdzone preparaty, które tworzone są na bazie naturalnych składników. Wtedy mamy pewność tego, że nasz organizm jest w pełni bezpieczny i nie zadziałają na niego jakiekolwiek szkodliwe substancje chemiczne. Jeżeli natomiast chcesz skorzystać z preparatów na receptę – niezbędna będzie konsultacja z lekarzem.

Rozbudzenie namiętności

Piękno ciała partnerki to najlepszy sposób na rozbudzenie w sobie pożądania i uzyskania lepszej erekcji, a w konsekwencji – również orgazmu. To właśnie doznania w trakcie najbardziej oddziałują na to, jak bardzo penis chce z nami współpracować. Czasami więc wystarczy rozbudzić w sobie ukrytą albo uśpioną gdzieś namiętność albo poprosić o pomoc partnerkę. Jej uwodzicielskość potrafi zdziałać prawdziwe cuda, dużo większe niż pomoc lekarza! Warto wiedzieć, że czasami na brak orgazmu u mężczyzn może pomóc szczerość i otwartość w związku – nie należy więc bać się rozmowy z ukochaną.

Ograniczenie stresu do minimum

Cóż, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że stres jest czynnikiem bardzo mocno wpływającym na życie seksualne, a nawet brak orgazmu u mężczyzn. Zabieganie, negatywne myśli, pojawiające się w głowie i liczne problemy powodują, że nie jesteśmy w stanie skupić się na tym, co naprawdę powinno być dla nas ważne. Warto więc odłożyć wszystkie stresujące sprawy na następny dzień, a tu i teraz skupić się na partnerce!

Pomoc psychologiczna

Często brak orgazmu u mężczyzn jest spowodowany nie czynnikami fizjologicznymi, ale psychologicznymi. Zaburzenia psychiczne, depresja, a nawet przykre wspomnienia z dzieciństwa mogą mieć znaczący wpływ na to, jak układa nam się z partnerką. Jeżeli więc czujesz, że to może stanowić problem – skorzystaj z pomocy psychologa. To czasami najlepsza droga!

Brak orgazmu u mężczyzn – leczenie jest możliwe!

I nie tylko – jest też konieczne, by znów czerpać przyjemność z życia intymnego i przywrócić to wspaniałe uczucie satysfakcji. Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie rozpoznać przyczyny problemu, najlepiej będzie, jeżeli zgłosisz się do specjalisty!

One thought on “Brak orgazmu u mężczyzn – przyczyny i najlepsze sposoby na jego przywrócenie

Comments are closed.