Co się dzieje, gdy jesteś napalony: czy temperatura ciała wzrasta podczas podniecenia?

W szerokim zakresie ludzkiej seksualności wszyscy mamy różne rzeczy, które nas kręcą. Pewne punkty nacisku lub słowa, które sprawiają, że nasze silniki pracują na wysokich obrotach. Wspomnienia i fantazje, które pobudzają nas do działania.

Mówimy o napaleniu. Wszyscy znamy to uczucie. Tęsknota. Mrowienie i pragnienia.

Wielu z nas nie myśli o zmianach fizjologicznych, które zachodzą, gdy jesteśmy podnieceni. Pojawia się charakterystyczne „uczucie mokrości”, zarumienione policzki, płytki oddech, ale dlaczego?

Jak zmienia się ludzkie ciało, gdy ktoś jest napalony?

Gorące i ciężkie hormony

Wszyscy znamy hormony wydzielane przez układ hormonalny . Zwłaszcza te związane z seksem i zdrowiem reprodukcyjnym. Nie jest więc zaskoczeniem, że cała ich kaskada zaczyna płynąć, gdy zaczyna się robić gorąco.

Na początku ten twój słodki system zostaje zalany endorfinami, adrenaliną, i dopaminą, bo szczerze mówiąc – jesteś podniecony. Wszystko to może powodować przyspieszenie tętna i pulsu oraz wzrost ciśnienia krwi.

Ten przypływ dopaminy, hormonu dobrego samopoczucia, działa na ośrodek nagrody w mózgu, dzięki czemu wciąż wracasz po więcej. Żart zamierzony.

Oczywiście, nie można mówić o intymności, nie myśląc o oksytocynie. Często nazywana „hormonem miłości” lub „hormonem przytulania”, oksytocyna jest uwalniana przez podwzgórze i ułatwia tworzenie więzi i okazywanie uczuć. Podczas orgazmu możesz odczuwać jej dodatkową dawkę, co jeszcze bardziej zbliża cię do partnera.

Pobudzaj pompowanie krwi

Przepływ krwi bardzo się zmienia, gdy jesteś napalony.

To powoduje klasyczny „rumieniec seksualny”. Różowość, która wkrada się na policzki, gdy zaczynasz się pieścić. Powoduje również zauważalne zmiany na południu.

U osób z waginą cała struktura rozrodcza zmienia się, pęcznieje i rozszerza w oczekiwaniu na to, co ma nadejść. Wskazówka: miejmy nadzieję, że to ty.

Naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać, szczególnie te w narządach płciowych. W przypadku osób posiadających pochwę może to na wiele sposobów zmienić wygląd i odczucie sromu.

Dzięki zwiększonemu dopływowi krwi, wargi sromowe i łechtaczka mogą zacząć się powiększać i pęcznieć. Mogą nawet zmienić kolor, przybierając bardziej purpurowy odcień. Jeśli nie krępujesz się patrzeć na swoje narządy płciowe, zerknij w lustro lub za pomocą aparatu w telefonie, aby zobaczyć, jak zmieniają się w różnych fazach podniecenia.

To może być zabawne zajęcie, w które możesz zaangażować swojego partnera, abyście oboje mogli nieco lepiej poznać swoje ciała.

Oprócz zmiany kolorów, takie obrzmienie wywołuje również erekcję – nawet u osób z pochwą. Kobiety również mają tkankę erekcyjną.

Zmiany w pochwie

Jedną z najczęściej rozpoznawanych zmian jest zmiana w płynach pochwowych, czyli „moczenie się”. W zależności od tego, w którym miejscu cyklu się znajdujesz, możesz mieć większe stężenie śluzu szyjkowego lub wydzielin pochwowych. Większy przepływ krwi w pochwie oznacza większą naturalną lubrykację.

Oczywiście lubrykacja pochwy zmienia się w zależności od osoby i dnia. Niektóre leki i to, w którym momencie cyklu się znajdujesz, jeśli nadal miesiączkujesz, również mają wpływ na to, jak bardzo jesteś wilgotna.

Podczas podniecenia pochwa zaczyna się rozszerzać, czyli „namiotować”, robiąc miejsce na penetrację. Kiedy pochwa się wydłuża, wyciąga również szyjkę macicy i macicę w górę i na zewnątrz. Żołądź łechtaczki może zostać ukryta pod kapturkiem, aby chronić ją przed hiperstymulacją.

Poczekaj, to nie wszystko

Podniecenie seksualne powoduje dzikie zmiany w ludzkim ciele. Temperatura zaczyna rosnąć, źrenice rozszerzają się, narządy płciowe napinają się i rozszerzają. Twoje sutki mogą stanąć dęba.

Nawet Twoja reakcja na ból może się zmienić. U osób z ciałem kobiecym próg bólu wzrósł znacząco .

Jest to jeden z powodów, dla których powszechne kink lub preferencje seksualne obejmują rzeczy, które normalnie mogą być uważane za bolesne, takie jak klapsy lub ostre zabawy.

Wyższy próg bólu oznacza również, że seks może być pomocny w łagodzeniu skurczów menstruacyjnych i innych bólów.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że tylko dlatego, że fizycznie doświadczasz niektórych lub wszystkich efektów wymienionych powyżej, w żaden sposób nie oznacza to, że jesteś zobowiązany do zaangażowania się w akt seksualny z inną osobą.

To, z kim, kiedy i jak zdecydujesz się zaangażować seksualnie, powinno całkowicie zależeć od entuzjastycznej i wzajemnej zgody, a nie od tego, czy twoje ciało wydaje się pobudzone.

Podobnie, to, że nie doświadczasz tych doznań, nie oznacza, że nie jesteś pobudzony emocjonalnie i psychicznie. Istnieje tak wiele różnic między ludźmi i tym, jak odnosimy się do podniecenia seksualnego i jak go doświadczamy, więc najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest zadanie sobie pytania – a następnie zakomunikowanie tego swojemu partnerowi seksualnemu.