kobieta udaje orgazm

5 czynników po których rozpoznać, że Twoja kobieta udaje orgazm

5 czynników po których rozpoznać, że Twoja kobieta udaje orgazm

Delikatne pojękiwanie pań, płynące z przyjemności w trakcie miłosnych igraszek, to najlepsza melodia dla uszu mężczyzny. A kiedy te jęki stają się głośniejsze i wiemy już, że partnerka przeżywa prawdziwą ekstazę – partner może czuć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Ale, ale… Czy zawsze dźwięki wydawane przez kobietę świadczą o tym, że jest jej dobrze? I jak rozpoznać kiedy przeżywa prawdziwy orgazm, a kiedy tylko koloryzuje rzeczywistość. Czas odpowiedzieć sobie na te pytania – oto wszystko o (udawanym) orgazmie kobiet!

Czym jest kobiecy orgazm?

To szczytowanie, w trakcie którego pochwa ulega skurczom, a także pojawia się napięcie poszczególnych mięśni. Większość kobiet przeżywa orgazm łechtaczkowy, dzięki stymulacji tego narządu, jednakże osiągnięcie orgazmu możliwe jest poprzez petting, penetrację, seks oralny i analny, stymulację punktu G oraz masturbację.

Mokry orgazm u kobiet

W przypadku niektórych kobiet możemy mówić o mokrym orgazmie, a więc takim, przy którym jednocześnie z pochwy partnerki wydziela się substancja – kolokwialnie nazywa się to kobiecym wytryskiem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie kobiety posiadają do niego predyspozycje i że jego brak wcale nie musi oznaczać tego, że orgazm jest udawany. Mokry orgazm u kobiet występuje stosunkowo rzadko!


Orgazm u kobiety vs. Orgazm u mężczyzny

Droga do orgazmu u kobiety i mężczyzny wygląda bardzo podobnie, jednak różni się pewnym aspektem – otóż niektórzy specjaliści uważają, że kobieta orgazmu musi się nauczyć, natomiast mężczyzna nie, gdyż posiada naturalną zdolność do jego osiągania. Kobieta musi więc lepiej poznać swoje ciało, a także dowiedzieć się wszystkiego o tym co lubi, a czego nie. Tego samego oczywiście musi nauczyć się mężczyzna, również jeżeli chodzi o stworzenie odpowiedniej atmosfery – wtedy nie będzie musiał obawiać się udawanego orgazmu.

Brak orgazmu u kobiety

Powody dla których ona udaje. Tych może być kilka:

  • Chęć spełnienia oczekiwań partnera,
  • Wstyd przed brakiem orgazmu,
  • Pragnienie przeżywania idealnej bliskości z partnerem,
  • Chęć szybszego zakończenia stosunku seksualnego.

Warto więc porozmawiać z partnerką szczerze na temat kwestii związanej z orgazmem oraz życiem intymnym – być może dowiemy się czegoś, z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy i będziemy mieli możliwość zmienienia tego.

kobiecy orgazm

Jak rozpoznać, że orgazm u kobiety jest udawany?

Kobiety nie mają większego problemu z udawaniem orgazmu, szczególnie w sytuacji kiedy już go kiedyś przeżyły i wiedzą jak reagować na pewne sytuacje. Jednakże istnieje kilka odruchów bezwarunkowych, a także zachowań kobiety, po których można rozpoznać brak orgazmu. Oto one!

  1. Zmiany fizjologiczne

Widziane są one już na etapie podniecenia, który następuje przed plateau i samym orgazmem – twardnieją sutki, piersi nabrzmiewają, a z pochwy wydobywa się śluz, dzięki któremu jest ona wilgotna. Kobieta, przechodząc już do fazy plateau, staje się nadwrażliwa na dotyk, a w pochwie pojawiają się skurcze. Można też wyczuć szybsze tętno i przyspieszony oddech.

  1. Odruchy bezwarunkowe

Kobieta, która udaje orgazm, nie wykonuje niektórych ruchów, które mogą być charakterystyczne dla orgazmu (jak typowe wygięcie kręgosłupa), a także nie są w stanie kontrolować skurczu mięśni, przez który pojawiają się np. grymasy na twarzy.

  1. Szybki, ciepły oddech

Orgazm u kobiety powoduje, że temperatura podnosi się, ciśnienie skacze, a oddech przyspiesza, dlatego łatwo poznać po nim, że kobieta właśnie w tym momencie znajduje się w ekstatycznym stanie. Może pojawić się nawet zadyszka!

  1. Niekontrolowane dźwięki

W czasie orgazmu zazwyczaj skurcze są tak silne, a ekstaza duża, że kobiety wydają dźwięki – od cichego pojękiwania, do głośnego krzyku. Warto więc poznać swoją partnerkę, aby utwierdzić się w przekonaniu jak ona reaguje i który ze sztucznych dźwięków może zdradzić jej udawany orgazm.

  1. Mokry orgazm u kobiety

To coś, czego udawać się nie da, jednakże musimy mieć świadomość, że występuje on nie u wszystkich kobiet. Mokry orgazm u kobiety to najlepsze potwierdzenie tego, że kobieta znajduje się w ekstatycznym stanie, ale jego brak nie musi automatycznie oznaczać, że ona udaje!

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Przede wszystkim będąc czułym i namiętnym, zapewniając kobiecie bliskość i robić to, co lubi. A do tego niezbędne jest poznanie kobiety. Pamiętajmy, że nie zawsze wymaga się od mężczyzn typu łóżkowego zdobywcy – zazwyczaj kobieta potrzebuje ciepła, dotyku i delikatnych pieszczot, a dopiero potem penetracji. Dotykaj ją, szepcz do niej, nie szczytuj przed nią (chyba, że to lubi i podnieca ją to), a do tego pomóż sobie ustami i językiem – czasami to najlepsi sprzymierzeńcy, by doprowadzić kobietę do orgazmu, gdy inne sposoby zawodzą!

Udawany orgazm to nic strasznego!

To, że czasami zdarzy się jej udawać, wcale nie musi świadczyć źle o Tobie czy Waszym związku. Jednak, kiedy masz podejrzenia, zapytaj delikatnie w czym problem – tylko wspólnymi siłami będziecie w stanie go rozwiązać!