przedluz-swoja-przyjemnosc-dzieki-naszemu-podrecznikowi

Przedłuż swoją przyjemność ze stosunku

Przedłuż swoją przyjemność dzięki naszemu podręcznemu przewodnikowi

Czy twój penis jest, że tak powiem, trochę za szybki na spust? Czy wyskakujesz zanim zdążysz? Czy widziałeś wyraz rozczarowania na twarzy swojej partnerki, gdy przedwcześnie kończysz zabawę? Nie panikuj – nie jesteś sam. Aż jeden na trzech mężczyzn doświadcza przedwczesnego wytrysku w pewnym momencie swojego życia. W rzeczywistości jest to tak normalne, że Klinika Mayo uznaje przedwczesny wytrysk za „powszechną dolegliwość seksualną” i twierdzi, że dopóki zdarza się to raz na jakiś czas, nie masz się czym martwić.

„Obecnie diagnozujemy 'szybki’ wytrysk, a nie przedwczesny” – mówi dr Nicole Prause, naukowiec z firmy Liberos. „Wielu mężczyzn, którzy określają się jako dochodzący zbyt szybko, w rzeczywistości nie osiągają orgazmu szybciej niż inni mężczyźni podczas testów, więc pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jeśli jesteś zaniepokojony, jest to, czy twoje doświadczenia mogą być normalne.”

Chociaż nie ma dokładnie złotej zasady, która pomogłaby zdiagnozować u mnie szybki wytrysk, Prause mówi, że nie powinieneś się martwić, jeśli odbywasz penetracyjny stosunek pochwowy tylko przez dwie minuty przed orgazmem. W rzeczywistości powinieneś naprawdę uznać to za problem, jeśli stwierdzisz, że prawie zawsze masz wytrysk w ciągu jednej minuty od penetracji, nie jesteś w stanie opóźnić wytrysku i/lub czujesz się sfrustrowany do tego stopnia, że całkowicie unikasz intymności seksualnej. W takim przypadku może warto udać się do lekarza w celu postawienia właściwej diagnozy.

Prause zapewnia, że jeśli chcesz zwiększyć opóźnienie wytrysku, będziesz w stanie to osiągnąć dzięki leczeniu. „Większość mężczyzn zgłaszających te trudności w rzeczywistości wytrzymuje w 'normalnym’ zakresie” – mówi, zauważając, że jeśli uprawiasz seks z kobietami, większość z nich nie będzie pragnęła długiego, szybkiego stosunku, ponieważ rzadko prowadzi on do kulminacji.

„Możesz rozwinąć lepsze umiejętności w seksie oralnym, wolniejsze dotykanie i podobne pozytywne nawyki seksualne dzięki krótszemu opóźnieniu wytrysku, co czyni cię lepszym kochankiem” – dodaje.

Jeśli nadal obawiasz się, że możesz mieć problemy ze zbyt szybkim kończeniem seksu, przeczytaj poniżej, co może być tego przyczyną (i sprawdź, jak najlepiej to leczyć).


Co powoduje, że mężczyźni zbyt szybko dochodzą do siebie?


„Istnieją pewne dowody na to, że mężczyźni z szybkim wytryskiem są bardziej wrażliwi w swoich genitaliach i lepiej reagują na wizualną stymulację seksualną” – mówi Prause. Warto zauważyć, że choć do szybkiego wytrysku może przyczynić się kilka czynników, możesz być zaskoczony, że większość z nich nie ma podłoża fizycznego.

Problemy psychologiczne, takie jak stres i depresja, mogą nasilać tę przypadłość i występują znacznie częściej niż konkretne schorzenia fizyczne, takie jak zwiększona wrażliwość, zapalenie prostaty czy problemy z rdzeniem kręgowym. Aby lepiej zrozumieć swój problem, lekarz będzie musiał omówić z Tobą Twoją historię seksualną. Pamiętaj, że są oni pracownikami służby zdrowia i słyszeli już o tym wszystkim, więc bądź otwarty i szczery. Im więcej lekarz będzie wiedział, tym lepiej będzie mógł pomóc w leczeniu.


Jak prawidłowo leczyć przedwczesny wytrysk


Czasami przedwczesny wytrysk ustępuje samoistnie po kilku tygodniach lub miesiącach, bez konieczności wielokrotnych wizyt u lekarza. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zmniejszenie stresu, więc zafunduj sobie trochę relaksu i zobacz, jak to będzie.

A najważniejsza rzecz? Nie obwiniaj się i nie czuj się w żaden sposób nieadekwatny, ponieważ może to spotęgować problem. Jeśli to pomoże, porozmawiaj o tym otwarcie z partnerem, aby uniknąć nieporozumień. Według Prause, w leczeniu przedwczesnego wytrysku najlepsze są trzy następujące rozwiązania:

Techniki ściskania

Jeśli masz wrażenie, że czeka Cię przedwczesny wytrysk, Ty lub Twoja partnerka możecie ścisnąć trzon penisa tuż poniżej główki kciukiem z jednej strony i palcami wskazującymi z drugiej. Ściskaj przez około 20 sekund, puść i powinieneś być w stanie wznowić aktywność seksualną.

Technika ta, skutecznie stosowana przez dłuższy czas, umożliwia opóźnienie wytrysku poprzez ściskanie. W końcu, w miarę jak będziesz czuł się coraz lepiej ze swoimi możliwościami seksualnymi i wytrzymałością, nauczysz się z powodzeniem opóźniać orgazm bez ucisku. Praktykę tę można powtarzać tak często, jak to konieczne, i często wymaga ona otwartej komunikacji z partnerką.

Kremy znieczulające

Inna możliwa metoda leczenia polega na stosowaniu leków na receptę, które pomagają opóźnić wytrysk. Te znieczulające kremy i spraye zawierają środek znieczulający, taki jak benzokaina, lidokaina lub prilokaina, które powinny być nakładane na penisa 10 do 15 minut przed seksem, aby zmniejszyć doznania, a następnie opóźnić wytrysk.

„Kremy znieczulające faktycznie są pomocne w przypadku mężczyzn, ale [as] dostają się one również na całą twoją partnerkę, nie używaj ich bez zgody partnerki” – radzi Prause.

Chociaż miejscowe środki znieczulające są skuteczne, mają też potencjalne skutki uboczne, na które należy zwrócić uwagę. Niektórzy mężczyźni zgłaszają tymczasową utratę wrażliwości, a także zmniejszenie przyjemności seksualnej. Niekiedy, poprzez kontakt z leczonym penisem, partnerki również zgłaszają takie efekty.

Leki przeciwdepresyjne

„Celem leków nie jest pozostanie na nich do końca życia, więc można zaplanować wypróbowanie leku przez krótszy okres (od jednego do trzech miesięcy) i sprawdzenie, czy sytuacja poprawi się na tyle, że nie będzie on już potrzebny” – mówi Prause. „Efekty anorgsamiczne są bardzo szybkie, dlatego miesiąc 'próbny’ może być wystarczający, aby poeksperymentować z efektami opóźnienia orgazmu wywołanego lekami.”

Kiedy tego typu leki podaje się w celu leczenia szybkiego wytrysku, mogą one pomóc w odroczeniu orgazmu o kilka minut. Do leków stosowanych w tego typu leczeniu należą selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takie jak fluoksetyna i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, doświadczając przedwczesnego wytrysku, jest to, że najczęściej to, czego doświadczasz, jest całkowicie normalne. A jeśli takie doświadczenia stają się coraz częstsze, istnieje wiele skutecznych metod leczenia, które mogą pomóc. Musisz tylko dowiedzieć się, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojej partnerki, aby uspokoić swoje obawy – i Twojego penisa.


Kremy odczulające, które pomogą Ci przeciwdziałać przedwczesnemu wytryskowi


Czasami opłaca się być przygotowanym, a posiadanie jednego z tych kremów odczulających w szafce nocnej może zrobić różnicę.

Doc Johnson Sta-Erect Delay Cream

Dzięki zawartości środka znieczulającego – benzokainy o stężeniu 7,5%, nawet niewielka aplikacja kremu Sta-Erect Delay Cream firmy Doc Johnson pomoże uspokoić nerwy i sprawi, że zabawa będzie trwała dłużej. Zgodnie z instrukcją, krem ten należy nałożyć na całą 10 minutę przed użyciem, więc upewnij się, że myślisz z wyprzedzeniem.

Adam & Eve Go Long Delay Gel

Dzięki zastosowaniu naukowo udowodnionej benzokainy jako środka odczulającego, żel Go Long Delay Gel od Adam & Eve przedłuży Twoją przyjemność i pomoże Ci utrzymać erekcję, nawet przy bardzo małej aplikacji.