kobiecy wytrysk

Kobiecy wytrysk – skąd się bierze? Squirt czyli damski wytrysk

Kobiecy wytrysk – skąd się bierze?

Orgazm jest tym, co warunkuje udane życie intymne dwojga ludzi. Kobiecy wytrysk – bez niego trudno jest osiągnąć bliskość i czerpać satysfakcję z sypialnianych igraszek. Dlaczego więc wiemy o nim tak mało? Statystyki mówią nawet o 30 procent kobiet, które nie osiągają orgazmu w trakcie seksu. Nie mówiąc już o kobiecym wytrysku, który dla większości par jest czystym science-fiction. Sprawdźcie skąd bierze się taki wytrysk i – co polecamy szczególnie panom – dowiedzcie się w jaki sposób doprowadzić kobietę do wymarzonego orgazmu. Odkryjmy te tajemnice wspólnie!

Kobiecy orgazm i wytrysk – wszystko, co trzeba wiedzieć

Zacznijmy od orgazmu, bo to on jest tutaj najważniejszy i to z myślą o nim rozpoczynamy sypialniane pieszczoty. Inaczej nazywany jest szczytowaniem i związany jest z rozkosznym uczuciem oraz chwilą największego podniecenia w trakcie stosunku seksualnego lub masturbacji. Po nim następuje niezwykle przyjemne odprężenie, które świadczy o tym, że chwile uniesienia z partnerem lub partnerką zdecydowanie były udane.

Orgazm u kobiety wynika z regularnych i niekontrolowanych skurczów macicy oraz szyjki macicy, a odpowiedzialnym za niego hormonem jest oksytocyna, wydzielana przez podwzgórze. Orgazm u kobiety może trwać przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sekund i u każdej kobiety wygląda to inaczej. Po szczytowaniu tkanki wracają do pierwotnej formy albo, co zdarza się dość rzadko, kobieta osiąga wielokrotny orgazm, związany z bardzo intensywną przyjemnością.

A co z wytryskiem? Wiele osób wciąż niedowierza w to, że takowy w ogóle istnieje, dlatego warto wyjaśnić tę kwestię. Wytrysk kobiecy to nic niezwykłego, choć zdarza się dość rzadko i często same kobiety nie wiedzą o tym, że mogą go osiągnąć. Największy wpływ na pojawienie się wytrysku, mają mięśnie okolic pochwy, które ulegają skurczom. Wytrysk damski może wystąpić zarówno w trakcie orgazmu, jak również przed, a ilość pojawiającego się ejakulatu może być bardzo różna – nawet na tyle mała, że niekiedy nie sposób zauważyć kobiecego wytrysku.

Bez znajomości tej tematyki, wytrysk kobiecy jest często wstydliwy dla samych pań, jednak uspokajamy – jest to zjawisko całkowicie naturalne i absolutnie nie ma się czego wstydzić!

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Teorię mamy za sobą, czas przejść do praktyki, którą polecamy przede wszystkim panom, nie znającym do końca ciała swojej partnerki. Oto 5 najskuteczniejszych sposobów na kobiecy wytrysk!

  1. Dotyk i namiętność

Seks nie może być sprowadzany do czynności obowiązkowej, która ma na celu doprowadzenie do orgazmu u kobiety. To przede wszystkim namiętność, jaka wytwarza się pomiędzy kochankami oraz pieszczoty, rozgrzewające oba ciała, mogą wywołać oczekiwane efekty. Jako mężczyzna nie oczekuj i nie wymagaj, a przy okazji oddawaj się miłości w pełnym tego słowa znaczeniu – dotykana, masowana i całowana kobieta to kobieta rozpalona, która łatwiej osiągnie orgazm!

  1. Spróbuj po francusku

Niektóre kobiety „dochodzą” wtedy, gdy mężczyzna skupi się na łechtaczce, stymulując ją językiem. Jeżeli więc w trakcie klasycznego seksu osiągnięcie orgazmu jest trudne, problem powinien rozwiązać seks oralny, który możesz zostawić na sam koniec, jako kartę atutową. Nie bój się docierać ustami do jej okolic intymnych również na początku czy w środku seksu – pozwoli to zintensyfikować doznania i sprawić, że będzie jej wyjątkowo. Oczywiście warto opanować technikę miłości francuskiej do perfekcji i wiedzieć co lubi oraz jak reaguje Twoja partnerka.

  1. Pozycje seksualne

Są takie, które stymulują bardziej i mniej oraz takie, które jedna kobieta woli bardziej, a inna nieco mniej. Cóż, tymi najbardziej skutecznymi są pozycja misjonarska, dzięki której kochankowie mają kontakt wzrokowy i są ze sobą blisko oraz „na pieska”, a więc od tyłu. W tej pozycji partnerzy odczuwają doznania płynące z seksu najbardziej intensywnie. Męski członek stymuluje zarówno punkt G, jak i łechtaczkę. Doskonała jest też pozycja, w której to kobieta jest na górze, ponieważ czuje ona dominację, Mężczyzna może skupić się na dotyku oraz stymulowaniu dłonią łechtaczki.

damski orgazm

Urozmaicenie życia intymnego to bardzo wartościowy sposób na podtrzymywania seksualnego płomienia, szczególnie wśród par, które są ze sobą dość długo. Seksowna bielizna albo stroje, pozwalające wcielić się na chwile w kogoś innego, wibrator czy specjalne, rozgrzewające lubrykanty, to z całą pewnością Twoja dodatkowa szansa.

  1. Słowa i szepty

Jedni lubią milczeć i wsłuchiwać się jedynie we wzajemne pojękiwania, inni czule ze sobą flirtować, a czasami nawet powiedzieć coś głośniej i w nieco mniej wyszukanej formie. Wyznania miłości, potwierdzające „tak” dla aprobaty działań partnerki i inne słówka czy szepty mogą rozpalić ją jeszcze bardziej. W tym wypadku jednak musisz poznać swoją partnerkę, bo słowami łatwo osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego.

A jak osiągnąć kobiecy orgazm wielokrotny i wytrysk pochwowy?

W tym wypadku zdania są podzielone, a uniwersalnych technik po prostu nie ma. Naszym zdaniem można to osiągnąć poprzez namiętność i miłość, a także znajomość ciała oraz oczekiwań partnerki. Ważna jest też nieustępliwość, a więc jeżeli Twoja partnerka szczytuje, nie rezygnuj z pieszczot. Kontynuuj masaż lub penetrację – z większą delikatnością, by przedłużyć orgazm i być może doprowadzić do wielokrotnego szczytowania.

Podsumowując…

Kobiecy wytrysk niejedno ma imię, dlatego warto poznać swoją partnerkę i jej preferencje. Będąc czułym, namiętnym i zapraszając partnerkę do sypialnianego tańca, w rytmie różnych pozycji seksualnych, z całą pewnością uda Ci się osiągnąć oczekiwany efekt!