Jak problemy z tarczycą mogą powodować zaburzenia erekcji?

Niedoczynność (niedoczynność tarczycy) i nadczynność (nadczynność tarczycy) mogą być przyczyną zaburzeń erekcji, ponieważ powodują takie objawy, jak zmęczenie, obniżony nastrój i niski popęd płciowy. Te objawy zarówno niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy mogą utrudniać odczuwanie podniecenia i/lub osiągnięcie i utrzymanie erekcji.

Nadczynność tarczycy u mężczyzn jest również często łączona z przedwczesnym wytryskiem, a niedoczynność tarczycy z opóźnionym wytryskiem.

Inne procesy związane z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji zostały powiązane z problemami z hormonami tarczycy, w tym zakłócenia hormonów regulujących produkcję testosteronu (głównego męskiego hormonu płciowego) oraz osłabiona produkcja cząsteczek regulujących funkcjonowanie naczyń krwionośnych w penisie.

Hormony tarczycy z pewnością nie są jedyną przyczyną zaburzeń erekcji, niskiego popędu płciowego i problemów z wytryskiem, więc jeśli masz problemy w sypialni, nie oznacza to, że na pewno masz problem z tarczycą.

Aby dotrzeć do źródła tego, co może być przyczyną dysfunkcji seksualnych, ważne jest, aby mieć świadomość niektórych powiązanych warunków.