rozmiar penisa

Czy rozmiar penisa jest wielkością stałą na całe życie?

Czy rozmiar penisa jest wielkością stałą na całe życie?

Wielu mężczyzn ma kompleks gdy w grę wchodzi jego rozmiar penisa i nie jest to żadna nowość. Problem ten dotyka również znacznej części Polaków (niektóre źródła mówią nawet o 70 procentach mężczyzn!). I choć nie zamierzamy wpędzać nikogo w jeszcze większe kompleksy, to – jak pokazują badania – rozmiar penisa (w tym obwód penisa)… NIE jest wielkością stałą na całe życie. Optymiści mogliby w tym momencie pomyśleć, że być może penis naturalnie może się powiększyć, a prącie we wzwodzie będzie większe po upływie lat? Niestety, jest wyłącznie na odwrót – członek maleje w wyniku wielu czynników i dlatego warto je poznać. Przede wszystkim po to, by zachować jak najwięcej ze swojej męskości i by budowa penisa była powodem do zadowolenia!

Czynniki wpływające na rozmiar penisa

Skoro poznaliśmy już tę niezbyt satysfakcjonującą nowinę, czas przejść do konkretów, bo tylko dzięki nim zyskamy świadomość tego, co szkodzi i jaki czynnik ryzyka można wyeliminować ze swojego życia.

Po pierwsze – czynniki genetyczne

Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i tak też jest z wielkością naszego penisa oraz naturalnym poziomem testosteronu w organizmie. Zarówno długość, grubość, jak i budowa penisa kształtują się w płodowej fazie rozwoju, a wpływ na nie mają geny rodziców. Warto jednak w tym miejscu zatrzymać się na chwilę, ponieważ większość z nas sądzi, że wpływ mają geny ojca, tzn. dziedziczymy wielkość prącia właśnie po nim. Nie jest to do końca prawda, ponieważ na rozmiar penisa wpływ ma również poziom testosteronu w organizmie matki podczas jej ciąży!

Po drugie – wiek

Nie ma co ukrywać – prącie w spoczynku i we wzwodziemaleje z wiekiem i jest to proces nieodwracalny, tak samo jak ubywanie kolagenu i pojawianie się zmarszczek czy kurczenie się mięśni. Za wszystko odpowiadają tutaj naturalne procesy starzenia się organizmu, co wpływa również na męskość. Problem ten może rozpocząć się już po „czterdziestce”, kiedy to człowiek wkracza w wiek średni i naturalne procesy starzenia postępują znacznie szybciej.

Czy jest sposób na powstrzymanie kurczenia się penisa? Tak – duże prącie we wzwodzie utrzymać możemy przede wszystkim poprzez aktywność seksualną. Ma ona wpływ nie tylko na większą sprawność członka, ale również produkcję testosteronu, którego ilość ma wpływ zarówno na wielkość penisa, jak również możliwości seksualne mężczyzny.

obwód penisa

Po trzecie – sytuacje życiowe

Ludzka psychika jest tematem niezwykle szerokim i wciąż – po części – nieodgadnionym. Okazuje się bowiem, że na wielkość penisa wpływ może mieć również to, co dzieje się… w głowie mężczyzny. Jak dowiedli naukowcy, że prącie we wzwodzie może być mniejsze ze względu na stres, a nawet ślub czy przybicie na świat potomstwa. Z czego to wynika? Ponownie odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest testosteron, który we wspomnianych sytuacjach życiowych jest na niższym poziomie. Nie bez powodu mawia się, że mężczyzna po ślubie i pod wpływem własnego potomstwa łagodnieje…

Rozwiązanie? Mniej stresu, więcej seksu – by zadbać o odpowiedni poziom testosteronu.

Po czwarte – używki

Nałogowe palenie papierosów i picie alkoholu nie wpływa korzystnie na nasz organizm– nie tylko prowadzi do licznych chorób i problemów życiowych, ale też może doprowadzić do zmniejszenia potencji, a nawet rozmiaru penisa (również jeśli chodzi o obwód penisa). Negatywne zmiany mogą być dostrzegalne już po trzydziestce, kiedy to walka o satysfakcjonujący kochanków wzwód stawać się będzie trudniejsza z nocy na noc.

Rozwiązanie? Oczywiście ograniczenie, a nawet całkowite zaprzestanie korzystania z jakichkolwiek używek. Zdrowie przede wszystkim!

Po piąte – dieta

Ostatnie zdanie poprzedniego akapitu odnosi się również do codziennej diety, która im lepsza i bogatsza w warzywa, jaja oraz ryby, tym bardziej pozwala utrzymać wielkość penisa na satysfakcjonującym poziomie. Jeżeli spożywamy zbyt dużo jedzenia typufastfood albo rezygnujemy z czerwonego mięsa, możemy liczyć na to, że droga to skurczenia się penisabędzie dużo krótsza, a partnerka będzie oglądać najczęściej prącie w spoczynku, a nie we wzwodzie.

Rozwiązanie? Jeść dużo warzyw kapustnych, jaj, ryb i czerwonego mięsa, ograniczyć do minimum niezdrowe potrawy.

duży rozmiar penisa

Member XXL – sposób na satysfakcjonujący rozmiar penisa

Rozwiązaniem na problemy z kurczącym się penisem jest preparat Member XXL, który powstaje w oparciu o składniki organiczne i dzięki temu jest bezpieczny dla mężczyzny, a także… skuteczny w działaniu. Odpowiednio wyselekcjonowany i sprawdzony skład Member XXL pozwala również cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym – także po 40-tce!

Podsumowując – rozmiar penisa…

Rozmiar, budowa i obwód penisa u każdego mężczyzny jest inny i u każdego jego tendencja do kurczenia się będzie inna. Dlatego też warto zadbać o pewne aspekty swojego życia i zawalczyć – zarówno o to, by prącie w spoczynku i we wzwodzie miało odpowiednią wielkość i by możliwości seksualne były jak największe.