przeciętny rozmiar penisa

Przeciętny rozmiar penisa – jaki jest naprawdę?

Przeciętny rozmiar penisa – jaki jest naprawdę?

Rozmiar penisa to temat delikatny, który dla wielu mężczyzn jest na wagę złota. Przeciętny rozmiar penisa ciekawi niejednego mężczyznę. Rozmiar penisa najczęściej jest powodem kompleksów, a tylko w niewielu przypadkach – powodem do dumy. Wielu przedstawicieli płci męskiej uważa, że to właśnie rozmiar penisa ma największe znaczenie w stosunku seksualnym i ubolewa nad jego wielkością z obawy o to, że usatysfakcjonowanie partnerki w trakcie łóżkowych zabaw będzie niemożliwe. A jaki jest „normalny” rozmiar penisa? Sprawdźmy to na podstawie badań, dzięki którym dowiemy się jaki jest przeciętny rozmiar penisa… i to w różnych krajach!

Przeciętna wielkość penisa

Najbardziej wiarygodnymi badaniami są bez wątpienia te, które przeprowadzone zostały na jak największej liczbie osób. W przypadku badań nad wielkością penisa, weźmiemy więc pod uwagę te z King’s College London, gdzie zmierzono wymiary penisów kilkunastu tysięcy mężczyzn. Okazało się, że średnia wielkość penisa w zwodzie to około13 centymetrów, zaś w spoczynku – 9 centymetrów (mierząc od podstawy).

Penis w erekcji a penis w spoczynku

Zgodnie z powszechną wiedzą, różnica między rozmiarem penisa w stanie spoczynku a rozmiarem penisa w zwodzie może wynosić od 3 do 8 centymetrów.

Co więcej – jeżeli należysz do mężczyzn, którego przyrodzenie jest mniejsze w stanie spoczynku, zapewne uzyskujesz wzrost o ponad sto procent w czasie wzwodu. W przypadku mężczyzn z większym penisem w stanie spoczynku, wzrost ten wynosi około 75 procent.

Czym jest mikropenis?

Mówiąc o rozmiarze penisa, warto również podjąć temat, jakim jest mikropenis. To rzadko spotykana wada rozwojowa, która jest wywołana prawdopodobnie zaburzeniami w wydzielaniu hormonów androgennych w płodowej fazie rozwoju. Do przyczyn zalicza się też często czynniki genetyczne, a nawet dużą otyłość. Wada ta powoduje nie tylko problemy natury fizjologicznej, ale i psychologicznej – często spotykane są w jej przypadku różnego rodzaju kompleksy, a co za tym idzie – zahamowania seksualne. W wielu przypadkach dochodzi nawet do całkowitej rezygnacji z aktywności seksualnej, co w żadnym stopniu nie pomaga.

Czy mikropenis to przypadłość, którą da się leczyć? Oczywiście! Kuracje polegają na podawaniu odpowiednich hormonów, które przywracają naturalną wielkość penisa. Jeżeli leczenie hormonami nie daje skutku, możliwe jest skorzystanie z zabiegu chirurgicznego, mającego na celu zastosowanie protezy członka – imituje on wtedy jego naturalną budowę. Mikropenis to problem powodujący dyskomfort (szczególnie psychiczny). Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu. Wystarczy skonsultować dolegliwość z lekarzem.

Przeciętny rozmiar penisa według krajów

Skoro znamy już podstawy i wiemy ile wynosi przeciętna wielkość penisa, a także czym różni się jego rozmiar w zwodzie i w spoczynku, możemy przejść do średnich danych statystycznych z podziałem na konkretne kraje, a nawet regiony. Średnią wielkość penisa pod kątem krajów oblicza się zwykle biorąc pod uwagę wielkość członka w zwodzie, dlatego też będziemy operować właśnie takimi wartościami.

Zacznijmy od krajów, w których mężczyźni mogą być najbardziej zadowoleni – są to przede wszystkim państwa w Ameryce Południowej (Kolumbia, Ekwador, Wenezuela, Boliwia), gdzie średni rozmiar penisa we wzwodzie to 16-17 centymetrów. Podobnie sytuacja wygląda w wielu afrykańskich krajach, wśród których wyróżniają się Sudan, Ghana oraz zwycięzca „konkursu” Demokratyczna Republika Kongo – w tym kraju średni rozmiar penisa to 17,93 centymetra! W Europie przodują Węgrzy (16,51 cm).

średnia długość penisa

Schodząc do nieco mniejszych wielkości, tendencja jest zauważalna. Wciąż przeważają kraje Ameryki Południowej i Środkowej, z zestawienia nie wypadają Afrykańczycy. Natomiast wdzierają się do niego Europejczycy, którzy według statystyk mogą pochwalić się średnim wielkością penisa w granicy 14,2 – 15,8.

Co ciekawe wśród tych krajów znajdują się również Polacy ze średnią 14,29 cm. Ta grupa krajów jest zresztą najbardziej liczna.

W następnej grupie znalazły się kraje, w których średnia długość penisa wynosi co najmniej 11,9 cm. Znaleźli się w niej między innymi Rosjanie, Amerykanie, Kanadyjczycy, Australijczycy, Hiszpanie, Irlandczycy czy Brytyjczycy. W ostatniej grupie, gdzie średnia wielkość penisa wynosi 9,65 – 11,68, znalazły się kraje – tak, zgadliście – z Azji. Wśród nich są również posiadacze statystycznie najmniejszych penisów, a więc Koreańczycy – 9,66 cm.

 

Kraj Średnia wielkość penisa
Kongo 17,9 cm
Ekwador 17,5 cm
Ghana 17,3 cm
Kolumbia 17,0 cm
Wenezuela 17,0 cm

Kraje z największymi średnimi wielkościami penisa na świecie

 

Przeciętny rozmiar penisa – wnioski?

Chyba jedyne słuszne – niezależnie od tego, jakiej wielkości jest Twój penis i niezależnie od tego czy mieścisz się w statystycznej normie, czy też nie, musisz pamiętać, że wielkość penisa nie jest wyznacznikiem udanego życia seksualnego. Bo jak to ktoś kiedyś powiedział – „nie liczy się rozmiar okrętu, ale wielkość fal na morzu”. A jeżeli Twój rozmiar Cię nie satysfakcjonuje i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach na skuteczne powiększanie penisa – sprawdź 8 najlepszych porad!