Od długości i obwodu do średniej wielkości – porozmawiajmy o penisach

Czy wiesz, jak długi jest naprawdę Twój penis? Jeśli masz te liczby, jak wypada on w porównaniu z przeciętnym rozmiarem penisa?

Na te dwa pytania wielu mężczyzn poświęca dużo czasu, obsesyjnie się zastanawiając, ale prawda jest taka, że jeśli martwisz się o rozmiar swojego penisa, możesz przeceniać jego znaczenie.

Chociaż istnieje wiele kulturowych skojarzeń pomiędzy posiadaniem dużego penisa a byciem męskim, to są to tylko: – skojarzeniami kulturowymi. To powiedziawszy, nie zacząłeś tego czytać tylko po to, by usłyszeć, że mierzenie penisa jest głupie, a my wszyscy powinniśmy się po prostu dogadać i kochać się nawzajem. Przyszedłeś tu po zimne, twarde fakty na temat długości Twojego fallusa, a także każdego innego.


Jak długi jest przeciętny penis?


Odpowiedź na to pytanie jest trudniejsza, niż można by przypuszczać.

Po pierwsze, rozmiar penisa zmienia się wraz z wiekiem, a penisy w stanie zwiotczałym i wzwiedzionym mają często niewiele wspólnego pod względem wielkości. Pomiar znacznej liczby penisów w kontrolowanym środowisku jest również trudny, a nakłanianie facetów do składania deklaracji może prowadzić do przekłamanych wyników.

Warto również wspomnieć, że średni rozmiar zmienia się w różnych częściach świata, pozostawiając cię z nieco ruchomym celem.

Mimo to fakt, że trudno jest ustalić konkretną średnią, nie sprawia, że mężczyźni mają mniejszą obsesję. I choć wielu ekspertów w tej dziedzinie nie może się zgodzić co do jednej liczby, są oni wystarczająco blisko, by dać ci dobre wyobrażenie.

„We wszystkich badaniach naukowcy stwierdzili, że przeciętny penis w stanie wzwodu ma około 516 cali długości i 4,5 cala szerokości” – mówi seksuolog Shamyra Howard, zauważając, że „90 procent penisów uważa się za „średniej wielkości”, mierząc między 4 a 6 cali długości.”


Jak zmierzyć swojego penisa


Może się to wydawać oczywiste, ale uwierz nam, wiele błędów popełnia się podczas prostej czynności mierzenia.

Jak zmierzyć długość penisa

Weź linijkę lub taśmę mierniczą i zaczynając od podstawy penisa, gdzie trzon styka się z dolną częścią brzucha, mierz do czubka.

Pomiary te są tradycyjnie wykonywane wzdłuż górnej części penisa. Zasadniczo jest to odległość od miejsca, w którym penis styka się z nasadą łonową, aż do czubka żołędzi lub główki penisa. Jeśli mierzysz wzdłuż dolnej części, otrzymasz zupełnie inną liczbę.

Jeśli chcesz być naprawdę precyzyjny, możesz dokonać dwóch pomiarów: jednego penisa w stanie zwiotczenia, a drugiego w stanie wzwodu.

Jak zmierzyć obwód penisa

Sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o pomiar obwodu, zwłaszcza jeśli nie masz pod ręką elastycznej taśmy mierniczej. Linijki i nieelastyczne taśmy miernicze nie wyginają się, a do dokładnego zmierzenia obwodu potrzebna jest elastyczność np. sznurka lub liny. Jeśli jednak masz pod ręką tylko linijkę, nie martw się: możesz po prostu wziąć mały sznurek (np. sznurowadło) i użyć go do zmierzenia obwodu, najlepiej w połowie długości wału. Kiedy już wiesz, ile sznurka potrzeba, by otoczyć penisa, po prostu przenieś ten sznurek na linijkę, a otrzymasz wynik pomiaru.


Kiedy penis przestaje rosnąć?


Wierz lub nie, ale twój penis prawdopodobnie nie osiągnie pełnego rozmiaru, dopóki nie będziesz w wieku 18 i 21, więc jeśli jesteś młodym mężczyzną czytającym te słowa, najprawdopodobniej masz przed sobą jeszcze kilka lat wzrostu.

Teraz, znając średnią jest wszystko dobrze i dobrze, ale jeśli twój penis nie ma dokładnie 5.16 cali, możesz być w ciemności co do tego, jak twój pasuje do większego obrazu, jeśli chodzi o długość penisa.

Aby pomóc Ci uzyskać lepszy pomysł, podzieliliśmy to na różne długości penisa, od 1 cala długości do 8 i więcej, omawiając takie rzeczy, jak jak powszechna jest ta długość, jak wypada w porównaniu do średniej, co powinieneś wiedzieć o swoim penisie, jak potencjalni partnerzy mogą zareagować i które pozycje seksualne są dla Ciebie najlepsze.