czy wielkość penisa ma znaczenie

Czy wielkość penisa ma znaczenie?

Czy wielkość penisa ma znaczenie?

Czy wielkość penisa ma znaczenie? Pomimo iż wiele kobiet uważa, że rozmiar nie ma znaczenia (niektóre eksperymenty wykazały, że jest to ostatnia rzecz, na którą zwracają one uwagę oglądając nagie, męskie ciała), a lekarze zapewniają, że wielkość członka nie wpływa na jakość współżycia seksualnego, wielu mężczyzn chciałoby powiększyć swoje przyrodzenie. Czy słusznie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

 

 Mały penis – problem nie od dziś

Okazuje się, że nie tylko dzisiaj Panowie myślą o powiększaniu swojego fallusa – mały penis jest dla nich mało komfortowy i prawdopodobnie było tak od zawsze. Pierwsze wzmianki o powiększeniu penisa pochodzą ze starożytności. Już Chińczycy i Majowie podejmowali się prób powiększania penisa. Chęć powiększania przyrodzenia nie omijała również faraonów. Oznacza to, że od setek lat fallus traktowany był bardzo poważnie przez mężczyzn, a jego wielkość miała duże znaczenie. Mały penis jest często powodem do wstydu oraz do dużych kompleksów. Jak twierdzi jeden z najbardziej znanych psychoanalityków, duże penisy były fundamentalnym znakiem męskości, ale też siły, skuteczności, odwagi oraz determinacji – i jak się okazuje, zostało tak do dziś.

mały penis

Mały penis contra duży penis

Mężczyźni od najmłodszych lat porównują się ze swoimi kolegami i bardzo często już w wieku młodzieńczym nabywają wielu kompleksów. Wiedzę na temat seksualności czerpią z filmów pornograficznych, co dodatkowo nie przedstawia im pełnego i rzeczywistego obrazu, a kompleksy się pogłębiają. Mały penis, a dokładniej świadomość posiadania małego penisa, bardzo źle wpływa na psychikę mężczyzny, sprawiając, że jest on zamknięty na otoczenie, nieśmiały i ma bardzo duże opory przed współżyciem. Boi się ośmieszenia i odrzucenia. Tymczasem, wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego, że najprawdopodobniej długości ich penisów mieszczą się w statystycznych normach.

Statystycznie rzecz ujmując, średnia długość penisa w Europie waha się od 12,9 do 15 cm. Przeprowadzane badania podają jednak różne liczby. Z badania przeprowadzonego w 2000 roku i opublikowanego w International Journal of Impotence Research dowiemy się, że średnia długość wynosi 13,6 cm, natomiast z badań wykonanych rok później przez International Journal of Impotence Research średnia została ustalona na poziomie 14,9 cm.

Jedne z najbardziej wiarygodnych badań zostało przeprowadzone przez Davida Veale oraz zespół lekarzy i opublikowane w czasopiśmie medycznym British Journal of Urology International (dostępne TU) Zbadano wtedy 15 521 mężczyzn w różnym wieku i o różnym pochodzeniu, a były następujące:

Średnia długość penisa w spoczynku 9,16 cm
Średnia długość penisa w erekcji 13,12 cm
Średni obwód penisa w spoczynku 9,31 cm
Średni obwód penisa w erekcji 11,66 cm

 

Biorąc pod uwagę wszystkie ww. badania, należałoby stwierdzić, że mały penis mierzy mniej niż 9 cm w spoczynku, oraz mniej niż 12 cm w erekcji. Jednak, należy pamiętać o tym, że penis o niewielkich rozmiarach w stanie spoczynku, może w znaczny sposób powiększyć się w stanie erekcji!

UWAGA! Penis małych rozmiarów może znacznie powiększyć swoją długość i obwód w trakcie erekcji. Duże penisy często w trakcie erekcji nie zmieniają znacznie swojej wielkości.

 

Jak mierzyć swój penis?

Bardzo często źle mierzony penis staje się powodem zmartwień wielu mężczyzn. Chociaż czynność ta nie wydaje się bardzo prosta, można popełnić błędy, poprzez które nie poznamy rzeczywistej długości penisa. Jeżeli chcesz zmierzyć dokładnie długość jak i szerokość członka, należy przygotować zarówno linijkę jak i metr krawiecki. Linijka będzie potrzebna do zmierzenia długości, natomiast metr krawiecki do zmierzenia obwodu penisa.

jak mierzyć swój penis

Mierzenie penisa w stanie spoczynku – aby zmierzyć członek w stanie spoczynku, należy stanąć wyprostowanym, jedną ręką wyciągnąć penisa przed siebie (jednak nie rozciągając go), a drugą ręką przyłożyć do niego linijkę z boku, tak aby opierała się ona o kość łonową. Po odczycie długości należy ją zapisać w minimetrach.

Mierzenie penisa w stanie wzwodu– mierzenie odbywa się identycznie jak w ww. przypadku. Należy jednak upewnić się, że została osiągnięta maksymalna erekcja. Po odczycie długość również należy zapisać w milimetrach.

Mierzenie obwodu penisa – obwód penisa można mierzyć na dwa sposoby: jedni uważają, ze pomiar powinien odbywać się w najgrubszym miejscu, inni, że w połowie jego długości. My zachęcamy do metody drugiej, która daje wiarygodny pomiar. Podobnie jak w poprzednich sposobach mierzenia, należy się wyprostować, przytrzymać penisa przed sobą, równolegle do podłogi, delikatnie owijając wokół niego centymetr.

 

Penis w pochwie – czyli czego pragną kobiety?

Kobieca pochwa jest rozciągliwa, co oznacza, że dość łatwo może ona dopasować się do wielkości penisa mężczyzny. Jednak, nie oznacza to, że kobiety lubią duże penisy. Wręcz przeciwnie – zbyt duży penis w pochwie może powodować ból oraz bardzo duży dyskomfort u partnerki. Znacznie większe znaczenie dla kobiet ma grubość penisa.

W roku 2002 doktor Francken na łamach czasopisma medycznego European Urology opublikował rezultaty ankiety: What Importance Do Woman Attribute to the Size of the Penis? Jakie były wyniki? Czy wielkość penisa ma znaczenie? Okazuje się, że dla 20% badanych kobiet, długość penisa jest ważna – jednak, czy najważniejsza? Okazuje się, że w ten sposób odpowiedział tylko 1% badanych kobiet! Co więcej, 22% odpowiedziało, że długość penisa jest dla nich mało istotna, a aż 55%, że długość fallusa jest absolutnie nieważna!

penis w pochwie

(materiał z http://www.kozmetikcerrahi.com/indir/penissize.pdf )

Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiedzi dotyczące grubości penisa. Dla przebadanych kobiet, ważniejszy okazał się obwód penisa (parametr ważny dla 32% kobiet) niż jego długość (20%).

Jak rozmiar wpływa na mężczyznę, a jak rozmiar wpływa na kobietę – PODSUMOWANIE

Kobiety i mężczyźni zupełnie inaczej postrzegają wielkość członka. Dla mężczyzn duży penis wiąże się z jego seksualnością oraz możliwościami i męskością – im większy członek, tym większa pewność siebie. Z kolei dla kobiet wielkość penisa jest sprawą drugorzędną, choć nie okłamujmy się – nie jest zupełnie bez znaczenia. Jednak znaczna część kobiet woli, gdy przyrodzenie charakteryzuje się większym obwodem, a nie długością. Jeżeli mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie: czy wielkość penisa ma znaczenie? To oczywiście należałoby odpowiedzieć, że TAK! Jednak należy pamiętać o indywidualnych kwestiach: potrzebach i preferencjach – a te są naprawdę bardzo różnorodne