Techniki seksualne Tantry: Dowiedz się, jak poprawić swoje życie seksualne

Twoje życie miłosne to świat pełen możliwości. Taki, w którym jesteś w stanie połączyć się głębiej ze sobą i ze swoim partnerem seksualnym (jeśli go masz), być kreatywnym i doświadczać nowych poziomów przyjemności.

Jeśli chodzi o odkrywanie swojego życia seksualnego, być może próbowałeś kinky activities, seksu analnego, a dla odważnej pary – seksu w podróży. Czasami odkrywanie życia seksualnego ma mniej wspólnego z wymyślnymi gadżetami i gadżetami (choć te są bardzo zabawne), a więcej z odblokowywaniem różnych części siebie, dzięki czemu można głębiej zatopić się w swoich doznaniach.

Tu właśnie wkracza tantra. Być może jest to dla Ciebie nowy termin, albo może słyszałeś to słowo, które krąży po scenie new age na zajęciach jogi i tym podobnych. Tantra jednak zdecydowanie nie jest nowa. Może jednak pozwolić Ci doświadczyć przyjemności na głębszym poziomie, a nawet uzdrowić różne części siebie.

Czym jest tantra i jak ją praktykować? Dowiedzmy się.

Starożytna wschodnia praktyka

Choć ludzie zazwyczaj kojarzą tantrę bezpośrednio z przyjemnością seksualną, to nie wszystko, czym jest. Tantra to filozofia, której początki sięgają szóstego wieku w Indiach. Słowo Tantra oznacza „tkać” lub „komponować”. Tantra odnosi się do tekstów instruktażowych, często napisanych w formie dialogu między bogiem a boginią – aby nie być heteronormatywnym, praktyki te mogą być stosowane bez względu na twoją seksualność.

Teksty tantryczne były rewolucyjne, ponieważ nauczały, że wszystko jest święte, i dotykały ważnych części ludzkości, które inne szkoły myślenia uważały za nieczyste lub profanujące – takich jak seks i seksualność. Omawiały również praktyki związane z jogą, medytacją i ogólnym sposobem życia z większą świadomością.

Jednym z powodów, dla których Tantra jest zazwyczaj kojarzona ze stosunkami seksualnymi, jest to, że nauczała ona również o znaczeniu boskiej kobiecej mocy, co odbiegało od powszechnego przekonania, że kobiecość jest bierna i potulna. W Tantrze chodzi o głębokie połączenie i alchemię energetyczną, czyli rozszerzanie energii w ciele własnym i partnera.

Wiele tekstów mówi o roli głębszego połączenia, które często wyraża się poprzez stosunek seksualny. Choć Tantra nie polega wyłącznie na połączeniu seksualnym, jest to z pewnością jej ekscytująca część i najprawdopodobniej powód, dla którego to czytasz.

Więcej przyjemności: Praktykuj Seks Tantryczny

Jak więc włączyć tantrę do własnych doświadczeń seksualnych? Pierwszym krokiem jest zdjęcie z siebie presji i spojrzenie na tantrę z szerszej perspektywy. Choć może wydawać się ezoteryczna i „woo-woo”, tantra jest czymś, co może być dostępne dla każdego.

W tantrycznej praktyce seksualnej mniej chodzi o robienie rzeczy w określony sposób, a bardziej o głębokie połączenie i energetyczną alchemię. Jest to narzędzie, które pozwala ci pogłębić związek z partnerem (jeśli go masz) i z samym sobą. Tantra zachęca do zwolnienia tempa, rozluźnienia całego ciała, praktykowania technik oddechowych i uważności oraz po prostu bycia w chwili obecnej.

Oto kilka praktycznych sposobów na to, jak włączyć praktyki tantryczne do swojego życia seksualnego:

Stwórz przestrzeń do sesji tantrycznych

Stworzenie relaksującej, intencjonalnej przestrzeni pozwala ci jeszcze bardziej zatopić się w chwili obecnej. Uporządkuj swoją sypialnię, zapal świece, zrób co możesz, aby twoja przestrzeń seksualna była jak sanktuarium. Puść jakąś relaksującą muzykę, wypełnij pokój seksualną energią. Przygotuj dodatkowe przedmioty, które mogą pomóc ci się jeszcze bardziej zrelaksować – olejek do masażu i świece, piórko do delikatnego dotyku, a także narzędzia do samodzielnej eksploracji. Intymne doświadczenia na pewno poprawią doznania seksualne.

Wymieńcie się energią

Filozofia tantryczna mówi o kulcie i oddaniu. Jak możesz wprowadzić uwielbienie do swojego życia seksualnego? Naprawdę zwracając uwagę – bądź w pełni obecny i słuchaj, czego chce twój partner, entuzjastycznie wykonując masaże, seks oralny lub cokolwiek innego, co wydaje ci się aktem oddania.

Możesz też skorzystać z naszej wskazówki: Gdy partner siedzi na krześle, utrzymuj kontakt wzrokowy i padnij na kolana. Połączenie umysł-ciało jest pierwszym i najważniejszym krokiem, więc to na pewno wam pomoże. Oddychaj głęboko, a następnie powoli zbliż się do nóg partnera. Użyj olejku do masażu i zacznij masować wewnętrzne strony ud partnera. Obserwuj reakcje partnera. Zrób głęboki wdech i oddychaj, zbliżając się do kolan partnera. Zanim zaczniesz uprawiać seks oralny, poświęć trochę czasu na masowanie nóg i brzucha. Nie spieszcie się – przedłużajcie seks tak bardzo, jak to możliwe, aby zwiększyć energię erotyczną. To doprowadzi was oboje do wielokrotnych orgazmów.

Ciesz się doświadczeniem tantrycznym

Budowanie przyjemności wymaga czasu. Tantra prosi, abyś zwolnił, nie skupiał się na osiąganiu orgazmu i zauważył, jak przyjemność i pobudzenie narastają w każdej chwili. Im bardziej zwalniasz i dostrajasz się do tego, tym bardziej możesz odczuwać doznania cielesne podczas seksu penetracyjnego, który przychodzi później.

Dostrój się do swoich technik oddechowych

Głęboki oddech jest niesamowitym narzędziem do spowolnienia, obudzenia części ciała, które czują się uśpione, i połączenia się z partnerem. Możesz wypróbować te ćwiczenia przed seksem, z partnerem lub bez niego.

Połącz i komunikuj się

Ponieważ praktyka tantry polega na duchowym przebudzeniu i połączeniu, jak możesz głębiej połączyć się ze swoim partnerem? Kontakt wzrokowy to świetny początek, podobnie jak używanie słów i innych wskazówek werbalnych (np. autentycznych jęków). Spróbuj zmienić pozycję seksualną i powiedz partnerowi, co lubisz przed, w trakcie i po seksie, żeby nie było między wami niewypowiedzianych oczekiwań.

Wrażliwość

Poziom połączenia, jaki może przynieść tantra, wymaga również wrażliwości i chęci otwarcia się przed partnerem. Każda pozycja może być tantryczna, ale jedną z nich, która zwiększa podatność na zranienie, jest pozycja lotosu, zwana w tantrze „Yab Yum”. Polega ona na tym, że oboje partnerzy siedzą naprzeciwko siebie, przy czym jedno z nich siedzi na kolanach drugiego, a ich nogi są zazwyczaj owinięte wokół siebie. Kink jest kolejnym narzędziem seksualnym, które wymaga wrażliwości i może być stosowane podczas praktykowania seksu tantrycznego.

Choć większość z tych wskazówek wydaje się być przeznaczona do uprawiania seksu z partnerem, niektóre z nich można stosować również solo. Jeśli tantra jest dla ciebie nowością, dobrze jest poćwiczyć ją z samym sobą, zanim dołączy do ciebie partner.

Ponieważ joga wywodzi się z tantry, wiele z ich praktyk pokrywa się. Aby znaleźć więcej inspiracji, możesz sprawdzić te sekrety jogicznego seksu. Tantra nie musi być nieuchwytna, w końcu to tylko narzędzie, które pomoże Ci odkryć głębsze poziomy intymności i połączenia.