libido u mężczyzn

Libido u mężczyzn – najważniejsze fakty

Libido u mężczyzn – najważniejsze fakty

Mało kto wyobraża sobie życie bez przyjemności, jaką daje podniecenie seksualne i sam seks. Jednakże problemy związane z wywołaniem pożądania mogą spotkać każdego z nas. O ile zupełnie normalne jest to, że nie zawsze chce nam się baraszkować, o tyle długotrwały spadek libido może być wywołany różnego rodzaju problemami. Zarówno natury medycznej, jak i psychicznej. Poznajmy najważniejsze fakty o libido u mężczyzn, sprawdźmy co jest przyczyną jego spadku i jak z tym walczyć!

Co to jest libido?

Libido u mężczyzn i u kobiet to popęd seksualny, chęć obcowania z partnerem i przyjemność czerpana z życia intymnego. Jest to naturalnym odruchem człowieka, jednakże jego długotrwały brak może budzić niepokój. Warto dodać, że spadek libido u mężczyzn jest niepokojący niezależnie od tego, jaki temperament seksualny posiada mężczyzna i jak bardzo aktywne jest jego życie seksualne! Libido jest psychiczną reprezentacją pobudzenia, uwarunkowaną biologiczną strukturą organizmu i wszelkie nieprawidłowości związane ze spadkiem libido powinny budzić niepokój.

Spadek libido u mężczyzn – przyczyny

Niskie libido może być efektem problemów zdrowotnych albo psychicznych. Do najczęściej występujących przyczyn jego obniżenia zaliczamy:

  • Problemy natury psychologicznej, jak depresja czy zahamowania seksualne, wynikające ze złych doświadczeń (np. molestowanie w dzieciństwie). W takiej sytuacji niezbędna okaże się psychoterapia – tylko specjalista będzie w stanie pomóc wyeliminować problem. Im szybciej zgłosisz się do psychologa, tym szybciej będziesz w stanie sobie pomóc! Problem może stanowić też kompleks – np. dotyczący wielkości penisa.

spadek libido

PAMIĘTAJ O TYM!

  • Choroby, wśród których najpoważniejszym problemem blokującym popęd seksualny jest hiperprolaktynemia. To zaburzenie, w wyniku którego organizm produkuje zbyt dużo hormonu prolaktyny, blokującego popęd seksualny. Do innych chorób, które mogą mieć wpływ na niskie libido u mężczyzn zaliczamy choroby serca, cukrzycę oraz anemię.
  • Problemy w związku – to one mogą powodować, że partnerzy nie czują się ze sobą najlepiej i w związku z tym nie mają ochoty na współżycie. Blokada psychiczna związana z brakiem chęci prowadzenia życia seksualnego z partnerem to problem, z którym trudno sobie poradzić. Konieczne są rozmowy, a czasami nawet terapia par.
  • Zaburzenia hormonalne, ponieważ to hormony w znacznej mierze odpowiadają za nasze życie seksualne. W przypadku mężczyzn za popęd odpowiada testosteron, którego niedobór może prowadzić do niskiego libido. Oczywiście stężenie tego hormonu we krwi można regulować, więc przywrócenie popędu nie jest w tym wypadku wielkim problemem.
  • Stosowanie leków – może się okazać, że obniżone libido wynika z przyjmowania niektórych leków i suplementów diety. Wśród tych, które mogą obniżać nam popęd są między innymi antydepresanty, leki uspokajające, a nawet leki na nadciśnienie.

 jak zwiększyć libido

?

Wszystko zależy od przyczyny jego obniżenia, jednakże istnieją sposoby uniwersalne, które pozwolą nam znowu odkryć przyjemność z podniecenia i życia intymnego.

Podstawą są naturalne afrodyzjaki, które możemy stosować na co dzień i zakupimy je w każdym sklepie. Należą do nich: banany, figi oraz kurkuma, a nawet pestki dyni. Warto również unikać niektórych składników żywieniowych, które mogą powodować niskie libido, jak cukry, tłuszcze zwierzęce oraz potrawy wysokokaloryczne.

Naturalne sposoby na podniesienie libido vs. suplementy/leki

Jak się okazuje, walka z obniżonym libido może mieć różny charakter, a w naszej małej męskiej wojnie, możemy liczyć na pomoc wielu sojuszników. Warto łączyć naturalne sposoby na podniesienie libido (produkty-afrodyzjaki), z suplementami i lekami. Oczywiście opartymi na naturalnych składnikach, które mają potwierdzoną skuteczność w przywracaniu popędu. Na rynku znajdziemy wiele takich preparatów. Dlatego warto wybrać któryś z najbardziej polecanych – należą do nich tabletki na potencję Maxon Active i Vigrax.

Testolan – czy pomaga?

A jednym z takich preparatów jest Testolan – pierwszy suplement diety, który reguluje gospodarkę hormonalną u mężczyzn. Stworzony został w oparciu o odpowiednio wyselekcjonowane, naturalne składniki. Jego stosowanie pozwoli Ci podnieść poziom testosteronu, a co za tym idzie – doda Ci energii, poprawi wydolność organizmu i oczywiście podniesie libido.

Przywróć popęd i ciesz się życiem!

Niskie libido u mężczyzn wbrew pozorom nie jest dużym problemem, o ile poznamy przyczynę braku popędu – wtedy znalezienie rozwiązania nie powinno być trudne. Pewne jest jedno – warto walczyć o swoją męskość i ponownie cieszyć się bliskością z partnerką!