jak zwiększyć libido porady

Jak zwiększyć libido? 8 porad

Jak zwiększyć libido? 8 porad

Nie masz ochoty na seks? Nie czujesz pociągu seksualnego? Chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć libido? To oznacza, że masz kłopoty ze swoim libido. Przejściowe problemy z niskim libido mogą zdarzyć się każdemu, gorzej, jeśli utrzymują się one przez dłuższy czas – wtedy koniecznie powinieneś zareagować! W tym artykule podpowiemy Ci, w czym może tkwić problem obniżonego libido.

 

Co to jest libido?

Libido przez niektórych uważana jest za formę energii, przez innych za psychiczną reprezentację pobudzenia, dzięki której jesteśmy w stanie zaspokoić nasze pragnienia i potrzeby związane z seksualnością. Jedno jest pewne: im większe libido, tym większa ochota na seks i na jego częstotliwość. Niskie libido z kolei może wpłynąć na brak reakcji seksualnych i na zaburzenia erekcji. Aby libido wciąż było na odpowiednio wysokim poziomie, każdy mężczyzna musi o siebie odpowiednio dbać. Na libido wpływ mają m.in.: stres, choroby (zwłaszcza przewlekłe), przyjmowanie niektórych leków, traumatyczne przeżycia, niezdrowa dieta, niski poziom testosteronu.

libido

Libido jest jak apetyt – utrata może być spowodowana chorobą, stresem, przyjmowaniem niektórych leków, depresją. Znajdź przyczynę, a apetyt na seks powróci!

Czy libido wpływa na stosunki seksualne?

Libido wpływa na stosunki seksualne w bardzo dużym stopniu! Należy sobie uświadomić, że kiedy libido zanika, tracimy również ochotę na seks, nie odczuwamy pożądania tak jak wcześniej. Ponadto, zaczynają występować problemy z erekcją, co dodatkowo sprawia, że mężczyzna boi się kontaktów seksualnych. Powiększający się stres ze spadkiem libido jeszcze bardziej utrudnia całą sytuację. Jednak niema sytuacji bez wyjścia! Libido może wzrosnąć, jeżeli znajdziesz powód jego osłabienia.

Libido – popęd seksualny, popęd płciowy

Popęd seksualny i popęd płciowy, a także libido to trzy słowa, które określają to samo – ochotę na seks. Jeżeli do tej pory seks był dla Ciebie naprawdę bardzo istotną częścią życia, to zanik libido może bardzo negatywnie wpłynąć na Twoją psychikę. Jednak popęd seksualny można znacznie poprawić – wystarczy tylko znaleźć powód niskiego libido. Znajdź przyczynę, a popęd płciowy szybko powróci!

Jak zwiększyć libido dzięki tym poradom?

  1. Wykonaj podstawowe badania: bardzo często przyczyną niskiego libido są choroby. Aby je wykryć należy wykonywać okresowe badania kontrolne. Warto również sprawdzić poziom hormonów, zwłaszcza testosteronu. Jego braki mogą powodować osłabiony popęd seksualny. Wykrycie choroby pozwoli na szybka reakcję i wyeliminowanie problemu – niskie libido odejdzie w zapomnienie!
  2. Szczera rozmowa z partnerka/partnerem – jeżeli jesteś w związku, porozmawiaj ze swoim partnerem. Opowiedz o swoich odczuciach i problemach. chociaż może to być dla Ciebie krępujące, razem z całą pewnością będzie Wam łatwiej.
  3. Wykluczenie innych przyczyn, niezwiązanych z chorobami fizycznymi – spadek libido może być spowodowany długotrwałym stresem (np. w pracy), kłopotami, czy też obniżeniem stanu psychicznego. Warto starać się wyeliminować stres – nie zawsze jest to w pełni możliwe – to jasne – ale należy próbować.
  4. Mów otwarcie o pragnieniach seksualnych– niekiedy tłumienie pragnień sprawia, że tracimy ochotę na seks. Mów zatem czego pragniesz i na co masz ochotę – być może właśnie leży cały problem!
  5. Pomyśl o skutecznej antykoncepcji – bardzo często strach przed niechcianą ciążą partnerki może obniżyć ochotę na seks. Warto wziąć to pod uwagę i zastanowić się nad skutecznymi formami zabezpieczania.
  6. Zadbaj o zdrowy tryb życia – wysypiaj się, staraj się żyć aktywnie i jedz zdrowe pokarmy. Spędzaj dużo czasu na świeżym powietrzu i nie unikaj światła!

popęd seksualny

Badacze z European College of Neuropsychopharmacology przeprowadzili eksperyment, który udowodnił, że światło może mieć ogromny wpływ na zwiększenie Twojego libido. Szczegóły na temat eksperymentu znajdziesz tu.

  1. Wyeliminuj używki – alkohol, papierosy oraz narkotyki mogą i mają bardzo niekorzystny wpływ na organizm, w tym na popęd seksualny. O ile małe ilości alkoholu mogą paradoksalnie pobudzić libido, to większe ilości alkoholu, nie mówić już o narkotykach, mogą bardzo zaszkodzić.
  2. Suplementacja – dostarczanie do organizmu odpowiednich minerałów i witamin nie zawsze jest możliwe tylko poprzez odpowiednią dietę. Niekiedy należy ją wzbogacić o suplementy, tabletki na libido.

 

Tabletki na libido – czy warto?

Jeżeli powodem niskiego libido jest mały poziom hormonów i zostało to potwierdzone badaniami,  konieczne jest przyjmowanie odpowiednich leków. Najczęściej jest to testosteron oraz witaminy. Jeżeli zostanie on odpowiednio szybko uzupełniony, Twoje problemy z niskim libido się skończą. Jednak, nawet jeżeli nie masz problemów z niskim poziomem testosteronu i tak powinieneś przyjmować tabletki na libido. Na naszym rynku jest wiele doskonałych preparatów, które poprawią Twój wigor, wygląd i będą dodawały Ci sił –zarówno w pracy, jak i w łóżku! Warto z nich korzystać – w końcu zostały stworzone dla Ciebie! Tabletki na libido regularnie uzupełniają potrzebne w organizmie składniki, dzięki czemu każdego dnia będziesz mógł cieszyć się swoją męskością.

tabletki na libido

Testolan

Jednym z bardzo popularnych produktów, które pomagają na spadek libido jest Testolan. Jest to produkt łatwo dostępny i każdy może zakupić go bez żadnych problemów! Dzięki jego przyjmowaniu zwiększa się siła, ma się więcej energii, a libido rośnie. Wszystko dzięki jego świetnie przemyślanemu składzie. Wprawdzie Testolan nie zawiera samego hormonu, ale kozieradkę, kwas D-Asparaginowy (DAA), magnez, witaminę D, nasiona granatu i wiele innych składników wzmacniających organizm, a co najważniejsze – wspomagających produkcję testosteronu, tworząc mu bardzo przychylne środowisko.

Decydując się na tabletki na libido (takie jak Testolan), szczególną uwagę należy zwrócić na skład. Powinny znajdować się tam wyłącznie naturalne składniki i witaminy, które w odpowiednim połączeniu zapewniają wiele korzyści: doskonałe samopoczucie, wigor, siłę, poprawiają sprawność seksualną i – przy regularnym zażywaniu – gwarantują pełny wzwód.

Jak zwiększyć libido? – Podsumowanie

Problemy libido mogą przydarzyć się każdemu, bez względu na wiek i bez względu na płeć. Sytuacja, w której potrzeby seksualne są znacznie mniejsze niż byśmy tego oczekiwali, albo znacznie mniejsze niż potrzeby partnerki lub partnera, jest oczywiście bardzo frustrująca.  Pomimo trudności, należy jednak zastanowić się, co jest przyczyną takiej sytuacji, a następnie trzeba skupić się na jej eliminacji. Walka z niskim libido nie zawsze jest łatwa i szybka, jednak warto ją podjąć!

2 thoughts on “Jak zwiększyć libido? 8 porad

  1. Dzięki! kurde nawet nie wiedziałem, że niektóre sposoby istnieją! Good job 🙂

Comments are closed.