jak przedłużyć stosunek

Jak przedłużyć stosunek? 5 najprostszych i najskuteczniejszych sposobów!

Jak przedłużyć stosunek? 5 najprostszych i najskuteczniejszych sposobów!

Chociaż mówi się, że seks nie jest najważniejszym czynnikiem budującym związek, z całą pewnością ma duże znaczenie. Pozwala partnerom poczuć bliskość, czerpać przyjemność i satysfakcję ze stosunku i zacieśniać relacje między dwójką ludzi, którzy żyją w związku. Niestety, częstym problemem par jest przedwczesny wytrysk, który pojawia się nie tylko w trakcie seksu starszych osób, ale i tych młodych. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu problemowi, sprawdźmy skąd się bierze i jakie są sposoby na opóźnienie wytrysku oraz jak przedłużyć stosunek.

Przedwczesny wytrysk – problem wielu par

Przedwczesny wytrysk to zaburzenie seksualne, które nie pozwala w pełni czerpać satysfakcji ze stosunku – zwykle dochodzi bowiem do wytrysku tuż po zbliżeniu, a nawet jeszcze przed penetracją. Dotyczy on nie tylko dojrzałego seksu, ale pojawia się również wśród wielu młodych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Problem ten dotyczy więc wielu mężczyzn, niezależnie czy mówimy o młodym czy dojrzałym orgazmie. Oczywiście swoją rolę mogą odegrać również czynniki fizjologiczne.

Do najczęściej pojawiających się przyczyn przedwczesnego wytrysku, zaliczamy:

  • Wrodzoną lub nabytą nadmierna wrażliwość żołędzi członka.
  • Nadpobudliwość nerwu sromowego.
  • Osłabione napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej.
  • Brak regularnie odbywanych stosunków seksualnych, początki życia seksualnego oraz problemy z potencją (najczęściej występujące w dojrzałym wieku).

Oczywiście są to problemy, które potrafią mocno utrudnić relacje z partnerką, a co więcej doprowadzić do pojawienia się kompleksów. Na szczęście możliwe jest opóźnienie wytrysku, co pozwoli wyeliminować problem u większości mężczyzn i znaleźć odpowiedź na pytanie „jak przedłużyć stosunek?”.

Wytrysk mężczyzny a wytrysk kobiety

Zanim jednak odpowiemy sobie na pytanie jak zatrzymać przedwczesny wytrysk mężczyzny, skupimy się na chwilę na tym, czym jest wytrysk kobiet, który również istnieje, z czego sprawy nie zdają sobie często nawet kobiety!

Okazuje się, że wytrysk kobiet powstaje (najprawdopodobniej) w wyniku stymulacji słynnego punktu G, którego odszukanie za punkt honoru bierze sobie wielu mężczyzn. Warto jednak wiedzieć, że nie u każdej kobiety występuje i w żaden sposób nie można określać go jako miarę seksualności. Oczywiście wytrysk kobiecy, w przeciwieństwie do męskiego, w żadnym stopniu nie wpływa na jej dalsze możliwości seksualne, dlatego panie nie mają problemu również z zaburzeniem seksualnym, jakim jest właśnie przedwczesny wytrysk mężczyzny.

Jak zatrzymać przedwczesny wytrysk?

Przejdźmy do sedna problemu – oto 5 podstawowych sposobów, dzięki którym zyskasz szansę na przedłużenie wytrysku i znaczną poprawę swojego życia seksualnego. Dowiedz się jak przedłużyć stosunek!

Tabletki na przedwczesny wytrysk

tabletki na dłuższy stosunekIstnieją różnego rodzaju leki, które pozwalają na przezwyciężenie problemu, a wśród nich najpopularniejsze kremy oraz tabletki na przedwczesny wytrysk. Jak działają? Otóż ich zadaniem jest w większości przypadków dostarczenie do ciał jamistych członka prostaglandyny, co pozwoli przedłużyć wytrysk i tym samym zwiększyć jakość pożycia. Oczywiście wybór leków jest duży – również tych bez recepty, dlatego przez zakupem i zastosowaniem konkretnego specyfiku, warto poczytać opinie o nim albo skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Warto też przemyśleć zakup tabletek na potencję, w tym Maxon Active i Vigrax. Tutaj znajdziesz więcej o: tabletki na potencję.

Prezerwatywy przedłużające stosunek

prezerwatywy przedłużające stosunekLepsze kontrolowanie momentu wytrysku jest również możliwe dzięki specjalnym prezerwatywom, które posiadają w swoim składzie odpowiedni lubrykant. Powoduje on nie tylko przedłużenie stosunku, ale również nie wpływa na doznania, dzięki czemu użytkownik może w stu procentach oddać się wspaniałym doznaniom danej chwili. Prezerwatywy przedłużające stosunek są naprawdę skuteczne!

 

Regularne uprawianie seksu

dłuższy sexTo szczególnie tyczy się młodych oraz zabieganych ludzi, jednak również osoby osiągające dojrzały orgazm, mogą zastosować się do tej porady. Regularny seks to ćwiczenia członka, jego ciał jamistych i przyzwyczajanie się do coraz dłuższych stosunków – warto więc wykorzystywać łóżko nie tylko do spania. W dodatku często i regularnie! Po krótkim czasie z pewnością dostrzeżesz różnice. Tak jak i Twoja partnerka.

 

Ćwiczenia

ćwiczenia na dłuższy sexBardzo istotny może być również trening mięśni Kegla – np. poprzez wstrzymywanie moczu. Warto również opóźniać wytrysk w czasie masturbacji – jak się bowiem okazuje, to właśnie ona może w bardzo dużym stopniu pomóc Ci kontrolować swoją sprawność seksualną. Możesz również sprawdzić ćwiczenia na powiększanie penisa.

 

Rozmowa z partnerem

rozmowa na dłuższy sexCzasami bardzo dużą rolę odgrywają czynniki psychologiczne, które powodują, że pojawia się przedwczesny wytrysk. Najczęściej może to być stres związany z niepowodzeniem – warto więc szczerze porozmawiać z partnerką, również o jej oczekiwaniach i wspólnie dążyć do poprawy sytuacji. Nie ma jak pomoc ukochanej w rozwijaniu swojej sprawności seksualnej – często jest ona bardziej nieoceniona niż pomoc farmakologiczna!

 

Specjalistyczny zabieg

neurotomiaJeżeli żadne z powyższych metod nie skutkują, konieczne będzie udanie się na specjalistyczny zabieg neurotomii, a więc przecięcia jednej gałązki nerwowej.

 

Odpowiadając sobie na pytanie – jak przedłużyć stosunek …

Z przedwczesnym wytryskiem można walczyć, a zbyt szybkie orgazmy nie są powodem do wstydu czy zażenowania. Wszystko jest kwestią podejścia, ćwiczeń albo odpowiednich leków, dlatego nie załamuj się i walcz o swoje życie intymne! Jak przedłużyć stosunek? Teraz już wiesz!