sex oralny

Sex oralny – jak ją namówić? Zobacz 10 najlepszych sposobów!

Sex oralny – jak ją namówić? Zobacz 10 najlepszych sposobów!

Seks oralny polega na pieszczeniu ustami oraz językiem narządów płciowych oraz stref erogennych partnera lub partnerki. Chociaż niektórym wydaje się, że jest to stosunkowo nowy rodzaj seksu, który dotyczy dzisiejszych wyzwolonych kochanków, to tak naprawdę sex oralny znany i chętnie praktykowany był od dawien dawna. Historycy twierdzą, że chętnie seks oralny praktykowała królowa Kleopatra, opisy pieszczot oralnych znajdziemy również w Kamasutrze, która mogła powstać pomiędzy I a IV wiekiem naszej ery. Seks oralny praktykowany był również przez starożytnych Inków. Dziś dla wielu mężczyzn pieszczoty oralne wykonywane przez partnerkę są jednymi z najbardziej przyjemnych. Jednak, nie każda kobieta chce pieścić ustami strefy erogenne i genitalia. Czy można przekonać partnerkę do takiej formy pieszczot? A jeśli tak, to jakich argumentów używać? Zapraszamy do lektury!

Seks oralny

Seks oralny polega na pieszczeniu ustami stres erogennych oraz genitaliów  partnera lub partnerki. Pieszczoty te mają całe mnóstwo określeń- zarówno tych oficjalnych jak i potocznych. Na seks oralny mówimy inaczej: miłość francuska. Oralne pieszczenie męskich narządów nazywane jest fellatio, pieszczenie żeńskich narządów to connilingus.

Seks oralny bardzo często traktowany jest jako gra wstępna. Podczas seksu oralnego należy być delikatnym, a wszystkie „mocniejsze i intensywniejsze zagrania” powinny być konsultowane z partnerem.

 

FELLATIO – oralne pieszczenie męskich narządów płciowych

CONNILINGUS – oralne pieszczenie żeńskich narządów płciowych

TAEBAGGING – oralna stymulacja moszny 

 oral

Jak namówić ją na sex oralny?

Niektóre partnerki miewają bardzo duże trudności z przełamaniem się i zaakceptowaniem takiej formy pieszczot jak seks oralny. Zdarza się, ze również mężczyźni mają pewne wątpliwości, co do pieszczenia w ten sposób okolic intymnych swoich partnerek. Jeżeli masz taki problem w związku, spróbuj przekonać swoją partnerkę/partnera do tego, aby spróbować pieszczot oralnych. Opór może być spowodowany kwestiami religijnymi (chociaż należy pamiętać, że kościół katolicki dopuszcza praktyki seksu oralnego, jeżeli współżycie zostanie zakończone pełnym stosunkiem), a także kwestiami bardzo indywidualnymi, np. odczuwaniem wstrętu (co nie ma nic wspólnego z uczuciowością w stosunku do partnera), odruchem wymiotnym itp. Aby sex oralny był prawdziwą przyjemnością, muszą go chcieć i pragnąć obydwoje partnerzy. Dlatego, jeżeli Twoja partnerka ma opory, spróbuj ją namówić, ale bardzo delikatnie. Pamiętaj: w tej kwestii nie ma i nie może być siłowych rozwiązań!

Po pierwsze: szczera rozmowa.

Zastanawiałeś się, czy Twoja partnerka w ogóle zna Twoje potrzeby i wie, czego chcesz? Przyjęło się myśleć, że kobiety zawsze wiedzą, czego chce mężczyzna – to oczywiście nie prawda. Zanim zaczniesz narzekać porozmawiaj szczerze ze swoją kobietą!

Po drugie, wyjaśnienie, co tak naprawdę powoduje niechęć partnerki do tego rodzaju pieszczot.

Jeżeli partnerka jest niechętna do seksu oralnego, zapytaj dlaczego? Być może te kwestie da się wspólnie rozwiązać?

Po trzecie, filmy, literatura, artykuły.

Kłopotem może być zbyt mała wiedza na temat pieszczot oralnych. Ale czy dzisiaj możemy mówić o niskiej dostępności do fachowych materiałów? Obejrzyjcie razem film erotyczny, przeczytajcie ciekawy artykuł – uczcie się wspólnie!

Po czwarte, sprawę traktuj poważnie, ale z dozą  żartu.

Powinieneś dać odczuć swojej partnerce, że jest to dla Ciebie ważna sprawa. Jednak, nie wszystko musisz traktować poważnie. Partnerce będzie łatwej, jeżeli w łóżku będzie wesoło!

Po piąte, dbaj o higienę.

Niestety, często problem nie leży po stronie kobiety… winowajcą jest mężczyzna, a dokładniej – brak odpowiedniej higieny. Być może Twoja kobieta ma ochotę na tego typu zabawy, ale nie wie, jak powiedzieć Ci, że nie odpowiada jej zapach lub sposób Twojej higieny? Pomyśl o tym!

Po szóste, nie naciskaj, a zachęcaj.

Nikt nie lubi być naciskany i zmuszany, jeżeli nie jest przekonany do jakiejś kwestii. Zachęcaj i bądź cierpliwy. To naprawdę skutkuje.

Po siódme, pozwalaj na eksperymenty.

Kiedy kobieta dostaje wolną rękę, a mężczyzna do niczego usilnie jej nie namawia, znacznie zwiększa się ochota na eksperymentowanie. Nawet, jeżeli Twoja kochanka nie jest jeszcze gotowana na seks oralny, pozwól jej na eksperymenty w tym zakresie i niczego nie przyspieszaj. Być może za którymś razem w końcu się przełamie i miło Cię zaskoczy?

Po ósme, sam dawaj przyjemność!

Aby seks był udany, musi być w nim wzajemność. Chcesz pieszczot oralnych? Pokaż swojej partnerce, że Ty również potrafisz dać jej przyjemność w ten sposób.

Po dziewiąte, uważaj na wytrysk!

Kobietę może przerażać wytrysk, zwłaszcza do jej ust. Musisz zapewnić swoją partnerkę, że jesteś w stanie zapanować nad wytryskiem, tak, aby sperma wylądowała tam, gdzie chce Twoja partnerka.

Po dziesiąte, ciesz się tym co masz!

Pamiętaj, że seks oralny jest jedną z wielu form miłości. Jeżeli Twoja partnerka nie jest na niego gotowa, odpuść – przynajmniej na razie. Jest wiele innych możliwości! Seks daje nieograniczone możliwości – ograniczona może być tylko wyobraźnia. Poza tym pamiętaj, że są rozwiązania takie jak symulatory seksy oralnego.

Wskazówki, dzięki którym sex oralny będzie przyjemniejszy

Uwaga! Nie gryziemy

Miejsca intymne są bardzo wrażliwe. Drapnięcie penisa zębami lub ugryzienie go może sprawić partnerowi bardzo duży ból, zwłaszcza przy niepełnej erekcji. Bądź delikatna – chyba że ustalicie inaczej!

Uwaga! Nigdy niczego nie wpychamy za mocno!

Niektóre kobiet znane są z tzw. „głębokich gardeł”. Nie tylko potrafią przyjąć członka bardzo głęboko, ale czerpią z tego również ogromną przyjemność. Należy jednak pamiętać, że tego kobiety uczą się przez lata.  Poza tym, mężczyzna również powinien wiedzieć jak to robić. Pomagaj swojej partnerce, a zażyjesz prawdziwej przyjemności!

Uwaga! Nie powtarzaj schematów! Sex oralny, taki sam za każdym razem, może stać się bardzo nudny, a przez to nie przyniesie odpowiedniej satysfakcji. Warto go urozmaicać innymi pieszczotami, innymi pozycjami i innymi ruchami języka. Zmieniaj również intensywność pieszczot. Wykorzystaj musujące wino lub kostki lodu, a także swoją wyobraźnię!

 

Oral-anal sex

Obok seksu oralnego, bardzo ważne miejsce zajmuje seks analny. Polega on na stymulacji odbytu partnerki lub partnera. Stymulacja ta może odbywać się palcami, członkiem, czy też zabawkami erotycznymi,  np. przy użyciu dildo czy też wibratora. Okolice odbytu są niezwykle wrażliwe. Niestety, wielu partnerów ma duże problemy z namówieniem swoich partnerek do tego typu pieszczot. Najczęstszym powodem jest strach przed bólem, zwłaszcza w sytuacji, kiedy partner ma duży penis.

Decydując się na oral-anal sex, zawsze należy przestrzegać odpowiedniej higieny. Przy seksie analnym pamiętaj:

– Okolice odbytu są bardzo delikatne – wykonywane ruchy musza być niezwykle ostrożne!

– Nabłonek wyścielający ścianę odbytnicy jest bardzo delikatny, co zwiększa ryzyko złapania chorób przenoszonych drogą płciową,

– decydując się na seks analny, warto korzystać z prezerwatywy.

Uwaga! Z badań przeprowadzonych przez Zbigniewa Izdebskiego oraz Polpharmy (wykonawca badania: IQS) ”Seksualność Polaków 2017” wynika, że:

33% badanych (kobiet i mężczyzn), zgadza się, że nie ma nic złego w uprawianiu seksu oralnego. 30% jest zdania, że raczej zgadza się z tym stwierdzeniem. Jeżeli chodzi o mężczyzn: 36% odpowiedziało, że w seksie oralnym nie ma nic złego, a 33% raczej zgadza się, że w tej aktywności nie ma nic złego. 30% kobiet odpowiedziało, że w seksie oralnym nie ma niczego złego, a 28%, że raczej nie ma jego uprawianiu niczego złego.

Sex oralny a HIV i STIs – czy jest możliwe zarażenie?

Temat seksu oralnego i ryzyka, jakie może nieść on ze sobą, warto rozpocząć od pewnej ciekawostki. Jak twierdzą historycy i badacze, seks oralny był najprawdopodobniej rozpowszechniony już w czasach prehistorycznych. Skąd taki wniosek? Świadczy o tym powstanie szczepów wirusów: wirusa opryszczki pospolitej oraz opryszczki wargowej oraz opryszczki narządów płciowych (więcej na ten temat można przeczytać w pracy pt. Evolution and human sexuality opublikowany w  American journal of physical anthropology, a  napisany przez Petera B. Graya, dostępny pod adresem: https://www.researchgate.net/publication/258037170_Evolution_and_human_sexuality).

Zarówno sex oralny jak i sex analny niosą ze sobą zagrożenie zarażenia różnymi chorobami. Zastanawiasz się, jaki sex oralny związany jest z HIV i STIs (infekcje przenoszone drogą płciową)? To proste – bez odpowiedniego zabezpieczenia każdy seks niesie ze sobą możliwość zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zagrożenie zwiększa się, jeśli seks uprawiamy z przygodnymi partnerami i partnerkami. Zawsze należy pamiętać o użyciu prezerwatywy. Nie wskazany jest seks jeżeli w obrębie organów płciowych lub w obrębie jamy ustnej czy gardła występują ranki czy też inne uszkodzenia.

Sex oralny – podsumowanie

Sex oralny bez wątpienia jest jedną z najprzyjemniejszych form dawania sobie rozkoszy. Niestety, nie każdy z partnerów jest gotowy na podjęcie takiej aktywności seksualnej – niekiedy potrzeba trochę czasu, zrozumiana i czułości. Ponadto, zawsze decydując się na sex oralny oraz sex analny, ale również sex klasyczny, należy być odpowiednio zabezpieczonym. To bardzo ważne, ponieważ zarażenie się chorobami przenoszonymi drogą płciowa jest naprawdę niezwykle proste!