Jaki lubrykant wybrać? Rodzaje żeli intymnych

Jaki lubrykant wybrać? Rodzaje żeli intymnych

Urozmaicenie i wzbogacenie życia seksualnego jest ważne dla wielu z nas i dlatego poszukujemy rozwiązań, dzięki którym możliwe byłoby zintensyfikowanie doznań. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest bez wątpienia lubrykant – specjalny żel nawilżający, który nie tylko pozwala zmniejszyć tarcie podczas stosunku, ale również zwiększyć przyjemność oraz intensywność doznań. Przyjrzyjmy się więc dostępnym na rynku lubrykantom i wspólnie ustalmy, który będzie najlepszy dla każdego z nas!

Czym jest lubrykant?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, lubrykant jest specjalnym żelem, substancją, która ma na celu nawilżenie okolic intymnych, a tym samym uprzyjemnienie stosunku. Dzięki temu, że lubrykanty mogą być bardzo różnorodne pod względem konsystencji, zapachu, właściwości, a nawet smaku, możemy znaleźć dokładnie taki, jakiego potrzebujemy do urozmaicenia życia sypialnianego.

Jakie mamy rodzaje lubrykantów?

  • Tworzone na bazie wody – są one uważane za najbezpieczniejsze. Nie posiadają koloru, smaku i zapachu, a więc kupując je eliminujemy ryzyko wywołania uczulenia. Takie żele intymne zakupić można w aptece, również w wariantach hipoalergicznych o właściwościach przeciwzapalnych.

WAŻNE! Lubrykanty na bazie wody szczególnie polecane są osobom, które używają prezerwatyw i cenią sobie bezpieczeństwo stosunku – nie wywołują one ryzyka uszkodzenia prezerwatywy!

  • Tworzone na bazie silikonu – popularne żele intymne, które lepiej nawilżają, ale jednocześnie mogą spowodować infekcje (czasami pozostają w zakamarkach pochwy, ponieważ trudniej je zmyć).
  • Lubrykanty stymulujące – dzięki zawartym zakładnikom, nie tylko nawilżają, ale również rozgrzewają miejsca intymne i powodują, że są one bardziej wrażliwe na bodźce. Dzięki temu doznania w trakcie seksu są bardziej intensywne.
  • Lubrykanty smakowe i zapachowe – jak wskazuje ich nazwa, posiadają zapach i smak (najczęściej owocowy), nie będąc jednocześnie szkodliwymi dla użytkowników. Mogą jednak powodować infekcje, szczególnie wtedy gdy w swoim składzie zawierają cukier.
  • Żele uniwersalne – stanowią z jednej strony sposób na nawilżenie i uwrażliwienie okolic intymnych, a z drugiej strony doskonale nadają się do masażu.

lubrykant

 

Kiedy stosować lubrykanty?

W kilku sytuacjach jest to absolutnie niezbędne – szczególnie wtedy, gdy kobieta cierpi na suchość pochwy i konieczne jest wyeliminowanie tarcia, które pojawia się podczas stosunku. Jeżeli problem jest szczególnie duży, należy zainwestować w lubrykanty silikonowe, które nawilżają najlepiej i pozwalają  cieszyć się bezproblemowym, przyjemnym stosunkiem.

Oczywiście nawilżenie to nie wszystko, ponieważ lubrykanty pozwalają osiągać dodatkowe wrażenia i bodźce w trakcie odbywania stosunku. Rozgrzewają miejsca intymne i zwiększają ich wrażliwość, dzięki czemu przyjemność płynąca z bliskości z partnerem jest większa niż zazwyczaj. Pozwala to również szybciej osiągnąć orgazm. Co z całą pewnością może okazać się zbawienne dla wielu par, mających z tym problem.

Specjalne lubrykanty – jak wspomnieliśmy wcześniej – mogą również stosować pary, mające problem z zajściem w ciążę.

Czy są lubrykanty, których warto unikać?

Oczywiście, szczególnie takich, które podrażniają oczy (mogą negatywnie wpływać również na kobiece okolice intymne) oraz zawierające w swoim składzie np.:

  • cukier,
  • glicerynę,
  • składniki oleiste,
  • spermicide nonoxynol-9

Warto natomiast szukać takich środków, których skład oparty jest na bazie aloesu, pentanolu oraz rumianku.

Lubrykanty Durex

Zdecydowanie jednymi z najbardziej popularnych żelów intymnych są te marki Durex. Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz ogromną różnorodność preparatów, spełniają oczekiwania wymagających i posiadających odmienne gusta użytkowników. Warto zauważyć, że lubrykanty Durex to przede wszystkim duża liczba smaków i właściwości. Wśród nich znajdziemy te dedykowane zabawie i przyjemności, jak również ochronie czy przedłużaniu stosunku. Są wśród nich również lubrykanty 2w1 – zarówno do intymnych zabaw, jak również masażu.

Sięgniesz po lubrykant?

Zdecydowanie polecamy żele intymne, szczególnie osobom pragnącym zintensyfikować wrażenia, jak również paniom cierpiącym z powodu suchości pochwy. Wybór jest bardzo duży, a większość dostępnych na rynku produktów można polecić ze względu na bezpieczne działanie oraz skuteczność. Jeżeli mimo to się wahasz, ponieważ boisz się, że żel będzie dla Ciebie szkodliwy – zainwestuj w taki na bazie wody, prosto z apteki!