Jak popierać stosowanie prezerwatyw?

Dlaczego popieranie używania prezerwatyw jest tak ważne? Cóż, po pierwsze, prezerwatywy są bardzo skuteczne w zwalczaniu chorób przenoszonych drogą płciową – w tym HIV, wirusa wywołującego AIDS – oraz w zapobieganiu niechcianym ciążom. Są one bardzo łatwo dostępne i opłacalne, według Planned Parenthood kosztują tylko około jednego dolara za sztukę. (Lub za darmo, jeśli pójdziesz do jednej z wielu klinik w DC! Ogólnie rzecz biorąc, prezerwatywy są integralną częścią bezpieczniejszego seksu. Co więc zrobić, jeśli partner nie chce ich założyć? Oto, jak reagować na te popularne wymówki.

„Prezerwatywy są niewygodne”

Jeśli poprosisz partnera o założenie prezerwatywy, a on wróci do Ciebie ze starą wymówką „prezerwatywy są niewygodne”, jest na to prosty sposób. Przypomnij mu, że dostępne są dziesiątki rodzajów prezerwatyw. Znalezienie odpowiedniej dla siebie może wymagać kilku prób i błędów, ale będzie to świetna zabawa. Wybierzcie się do sklepu, a potem spędźcie wieczór w domu, aby wypróbować różne rzeczy. Gdy prezerwatywa jest prawidłowo dopasowana, zapewnia maksymalną ochronę.

„Bez prezerwatywy czuję się lepiej”

Prezerwatywy blokują kontakt skóra do skóry, w którym można zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową i wirusem HIV. A nie ma lepszego uczucia niż bycie bezpiecznym i zdrowym. Po drugie, prezerwatywy są w 99 procentach skuteczne w zapobieganiu ciąży. Jeśli więc chcesz tego uniknąć, tym bardziej zachęcamy do używania prezerwatyw. Poinformuj partnera, że nie jesteś gotowa na rodzicielstwo i że prezerwatywy są ważnym krokiem w twoim planie. Jeśli nadal niepokoi go „odczuwanie”, możesz zasugerować używanie lubrykantu, i to w dużej ilości. Pamiętajcie, aby do prezerwatyw używać wyłącznie wody lub lubrykantów na bazie silikonu, ponieważ lubrykanty zawierające olej mogą naruszyć integralność prezerwatywy, zmniejszając jej skuteczność.

„Nie wiem, jak ją założyć”

Ważne jest, aby wiedzieć jak prawidłowo zakładać prezerwatywy, aby być w pełni zabezpieczonym. Pamiętaj, że Twojemu partnerowi może być trudno przyznać, że nie wie, jak to zrobić, więc bądź delikatny. Spraw, aby czuł się mniej bezbronny, proponując, że mu pokażesz. Możesz też zaproponować obejrzenie filmu instruktażowego lub ilustracji, które są łatwo dostępne w Internecie.

„Po co marnować chwilę?”

Przypomnij partnerowi, że właśnie dlatego chcesz z nim porozmawiać o używaniu prezerwatywy, zanim przejdziecie do czynu. Jeśli nadal nie jest pewna, zaproponuj, by czynność zakładania prezerwatywy stała się częścią waszej gry wstępnej. Jest coś bardzo zmysłowego w dbaniu o zdrowie partnera. Ponadto moment sięgania po prezerwatywę to pewny znak, że zaraz zrobi się pikantnie. To ekscytujący krok milowy w drodze do seksu. Wszystko zależy od tego, jak to przedstawisz.

Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby być bezpośrednim. Jeśli nieużywanie prezerwatyw jest dla Ciebie przeszkodą, powiedz to jasno i trzymaj się swojego planu zdrowia seksualnego.