Potencja

alkohol i narkotyki a seks

Alkohol i narkotyki a seks. Jak to wpływa na erekcje?

Czy używki takie jak alkohol i narkotyki mają wpływ na seks? A jeśli tak, to jaki? Czy warto wspomagać się alkoholem, marihuaną lub mocniejszymi narkotykami? Czy przeżycia związane z seksem i przyjemnością na pewno są inne? Czy w ten sposób można zwiększyć swoje doznania? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

 alkohol a sex

Sex po pijaku

Po alkohol sięgamy bardzo często w sytuacjach stresowych. Dlaczego? Ponieważ rozluźnia i sprawia, że nasza wiara we własne siły i możliwości nagle się zwiększa. Oczywiście, alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów i należy zdawać sobie z tego sprawę. Jednak, jego nawet niewielka ilość sprawia, że nabieramy odwagi – najprawdopodobniej dlatego, część osób chętnie pije alkohol przed planowanym seksem. Na pewno znasz takie osoby, a być może Tobie samemu zdarzyło się sięgnąć po kieliszek przed spotkaniem z kobietą lub przed samym seksem? Oczywiście tonic złego pod pewnymi warunkami: po pierwsze nie dzieje się to często, po drugie w małych ilościach. Należy jednak pamiętać, że do udanego seksu alkohol wcale nie jest potrzebny!

Czy seks po pijaku jest przyjemniejszy od seksu na trzeźwo? To zależy od wielu czynników. Jak już zostało wspomniane, alkohol rozluźnia. Wypicie jednej czy dwóch lampek wina sprawia, ze ochota na seks wzrasta, zmysły są wyostrzone, a dochodzące bodźce wydają się bardziej intensywne. Bardzo mocno odczuwalny jest zapach drugiej osoby, kochankowie wyzbywają się kompleksów i są skorzy do wyznań, opowiadają o swoich fantazjach erotycznych. To wszystko sprawia, że seks może być naprawdę fantastycznym przeżyciem. Jeżeli jednak wypijemy zbyt dużo alkoholu, może skończyć się to dla nas bardzo źle. W najlepszym wypadku stracimy ochotę na seks, ponieważ alkohol wypity w dużej ilości wpływa hamująco na układ nerwowy, co w konsekwencji doprowadza do zobojętnienia. Znacznie jednak gorsze są inne skutki seksu po alkoholu:

– nieświadomy seks,

– seks z przygodnymi osobami, z którymi na trzeźwo nigdy nie wylądowalibyśmy w łóżku,

– brak kontroli skutkujący chorobami przenoszonymi drogą płciową,

– niechciane i nieplanowane ciąże,

– utrata szacunku do samego siebie.

 

Nadużywanie alkoholu a problemy z erekcją

Niestety, nadużywanie alkoholu prowadzi do wielu przykrych konsekwencji. Jednym z bardzo bolesnych problemów dla wielu mężczyzn, którzy piją zbyt duże ilości alkoholu, jest poważny problem z seksem. Problem ten objawia się przede wszystkim zaburzeniami erekcji, a także przedwczesnym wytryskiem. Sytuacja ta jest bardzo niebezpieczna, ponieważ kłopoty w łóżku mogą wzmagać picie alkoholu – w ten sposób krąg się zamyka. Dlatego, jeżeli zaczynasz mieć problemy łóżkowe, a spożywasz znaczne ilości alkoholu – zrób wszystko, aby wyeliminować tę używkę! Nadużywanie alkoholu to wcześniej czy później problemy z erekcją!

Czym jeszcze mogą być spowodowane problemy z erekcją?

Oczywiście problemy z erekcją mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Nie zawsze winien jest alkohol, zwłaszcza, jeżeli pijesz go okazjonalnie i nie upijasz się notorycznie. Problemy z erekcją mogą być spowodowane np. przewlekłym stresem, chorobami, przyjmowaniem leków, kłótnie z partnerką, lęk przed seksem, przyjmowaniem sterydów lub anabolików.

Warto wiedzieć, że niekiedy alkohol może być lekarstwem na problemy z erekcją. Jak to możliwe? Jeżeli problemy z erekcją występują na tle psychologicznym, alkohol może rozładować napięcie i pomóc w osiągnięciu pełnej erekcji. Uwaga! Piszemy o niewielkich ilościach alkoholu!

Wpływ alkoholu na potencję

Potencja jest określeniem dotyczącym zarówno zdolności organizmu do reakcji seksualnych, jak i określeniem sprawności seksualnej. Niestety, w pewnych sytuacjach, potencja zostaje zakłócona, czego bardzo przykrym skutkiem jest:

– brak podniecenia seksualnego,

– brak reakcji narządów płciowych na seks,

– zaburzenia wytrysku,

– przedwczesny lub spóźniony wytrysk,

– trudność w osiągnięciu orgazmu.

Problemy z potencją mogą być spowodowane alkoholem i należy mieć tego pełną świadomość. Wpływ alkoholu na potencję (w ujęciu negatywnym) możemy wiązać z doraźnym spożyciem alkoholu w większej ilości oraz długotrwałym spożyciem alkoholu.

  1. Doraźne spożycie alkoholu w większej ilości może doprowadzić do spowolnienia ośrodkowego układu nerwowego, a w konsekwencji do ograniczenia dochodzących do organizmu bodźców – strefa seksualna przestaje mieć dla nas znaczenie.
  2. Długotrwałe spożywanie alkoholu uszkadza wątrobę, która odpowiedzialna jest za prawidłowy metabolizm, również testosteronu odpowiedzialnego za popęd seksualny. Picie dużych ilości alkoholu powoduje zatem znaczny spadek testosteronu we krwi, a w konsekwencji trwałe obniżenie libido.

narkotyki a sex

Narkotyki a sex

Narkotyki podobnie jak alkohol dodają odwagi i znacznie wzmagają poczucie pewności siebie. Niestety, narkotyki w wielu przypadkach działają znacznie mocniej niż alkohol, dlatego należy liczyć się z wieloma przykrymi konsekwencjami zwłaszcza absolutnym brakiem kontroli nad swoimi zachowaniami. Narkotykom mówimy stanowcze NIE i odradzamy wszystkim eksperymentowania – narkotyki i seks to złe połączenie.

Sex po narkotykach

No dobrze, ale jaki jest seks po narkotykach? Wiele zależy od tego, o jakich używkach i narkotykach mówimy; zupełnie inny wpływ na nasze zachowania seksualne może mieć marihuana, MDMA, kokaina, a jeszcze inny heroina czy psychodeliki.

Narkotyki mogą początkowo podnosić libido, potęgować doznania i znacznie urozmaicić życie seksualne. Jednak, w ostatecznym rozrachunku narkotyki wygrywają – nie tylko z seksem, ale również z życiem rodzinnym, z miłością, a także z własnym zdrowiem.

Używki a seks – podsumowanie

Używki takie jak alkohol w małych ilościach mogą okazać się przyjazne w zawieraniu znajomości, w rozładowaniu stresu i napięcia, a także w nawiązaniu bliskości. Mogą również pozytywnie wpłynąć na libido. Duże ilości alkoholu, duża częstotliwość, czy eksperymenty z narkotykami, nie kończą się dobrze – problemy z potencją, przedwczesny wytrysk, problemy z osiągnięciem orgazmu, brak zainteresowania seksem, impotencja – czy na pewno tego chcesz? Na pewno nie!

 

 

 

Last modified: 10 kwietnia, 2019